Naujasis europinis bauhauzas

2021 m. sausio 18 d. Europos Komisija paskelbė tarpdisciplininę iniciatyvą – Naujasis europinis bauhauzas (angl. New European Bauhaus), kuri yra aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, sujungiantis dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir Europos žaliojo kurso įgyvendinimą.

Naujasis europinis bauhauzas – tai Europos Komisijos siūlymas visoje Europoje susitarti, kaip atrodys mūsų miestai, vadovaujantis pažangiausiais ekologiniais, kultūriniais ir socialinės sanklodos standartais. Naujasis europinis bauhauzas nėra vien tik miestų architektams skirtas iššūkis, o bendras visuomenės uždavinys. Pasak Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, jei Europos žaliasis kursas turi sielą, ji yra Naujasis europinis bauhauzas, nes šis sukėlė tikrą kūrybingumo sprogimą Europos Sąjungoje. Naujasis europinis bauhauzas – tai vilties projektas.

Europos Komisijos idėja apima teritorijų planavimą, statybą, architektūrą, urbanistiką, ieško sąlyčio taškų tarp estetikos, meno, mokslo, darnaus planavimo, technologijų ir inovacijų, žiedinės ekonomikos. Siūloma, kad šioje ateities vizijoje atsispindėtų novatoriškas požiūris į gyvenimo būdą ir aplinkos kokybę, skatinama žalioji pertvarka ruošiantis pereiti prie klimatui neutralių miestų.

Naujasis europinis bauhauzas propaguoja šias vertybes:

  • tvarumą;
  • bendrystę;
  • estetiką.

NEB iniciatyvos pristatymas

NEB apžvalga

Iniciatyvos organizatoriai sudarė Naujojo europinio bauhauzo maršrutus Europoje. Viename iš jų, kaip svarbi kultūrinė ir architektūrinė stotelė, pasirinktas Kauno miestas. Kviečiame susipažinti su šiais maršrutais: New European Bauhaus Route | European Youth Portal (europa.eu)

Atnaujinimo data: 2023-11-18