Pagrindinė šiuolaikinį meną pristatanti institucija Lietuvoje yra Šiuolaikinio meno centras, kurį įsteigė Kultūros ministerija. Šiuolaikinio meno centro tikslas yra atspindėti Lietuvoje egzistuojančius dailės procesus, ugdyti žiūrovo sampratą apie šiuolaikinius meno ir kultūros reiškinius, atskleisti jų ištakas, savitumą, ryšius su pasaulio meno ir kultūros procesais. Vilniaus senamiestyje įsikūręs Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) – viena didžiausių šiuolaikinio meno erdvių Baltijos regione. ŠMC rengia įvairaus pobūdžio šiuolaikinio meno parodas ir renginius, tokiu būdu siekiant praturtinti kultūrinį miesto gyvenimą ir Lietuvos bei tarptautinį šiuolaikinio meno diskursą.
ŠMC kasmet organizuoja tarp 10 ir 15 parodų, taip pat performanso, teorijos, literatūros, kino ir videomeno renginius bei leidybos projektus. Nemažai šios programos dalyvių – kūrėjai iš užsienio. Kas treti metai ŠMC rengia Baltijos trienalę – vieną ambicingiausių Baltijos regiono šiuolaikinio meno renginių, kuris kaskart atsispiria nuo tuo metu aktualių idėjų ir todėl nuolat keičia pavidalą. ŠMC bendradarbiauja su užsienio šalių bienalėmis ir meno erdvėmis pristatydamas jose Lietuvos menininkų kūrybą, ne kartą organizavo Lietuvos paviljoną Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje.
ŠMC skaitykloje galima nemokamai naudotis didžiausiu šiuolaikinio meno leidinių fondu Lietuvoje. Ir skaitykla, ir ŠMC kino salė – patogios erdvės renginiams, organizuojamiems greta parodų, taip pat bendradarbiaujant su įvairiomis iniciatyvomis. Vienintelė nuolatinė ŠMC ekspozicija – „Jurgio Mačiūno Fluxus kabinetas“, kuriame rodoma dalis garsiosios Fluxus meno judėjimo kolekcijos, sukauptos Gilberto ir Lilos Silvermanų.
ŠMC siekia, kad parodos ir renginiai būtų lengvai prieinami, o menininkams bei kitiems meno lauko dalyviams būtų kuriamos vertingos profesinės galimybės. Daugelis čia organizuojamų renginių, ekskursijų ir edukacijos programų yra nemokami, o trečiadieniais nemokamai galima lankyti visas parodas.