Užuojauta dėl muziejininko, dailėtyrininko Romualdo Budrio mirties
Kultūros ministrė Vaida Aleknavičienė reiškia užuojautą dėl muziejininko, dailėtyrininko, ilgamečio Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus vadovo bei emerito Romualdo Budrio mirties.
„Lietuvos kultūra neteko neginčijamo muziejininkystės autoriteto. Daugiau nei šešis dešimtmečius paskyręs menui, Romualdas Budrys reikšmingai išplėtė šalies muziejų ir galerijų tinklą. Inicijuotos naujos erdvės – nuo Palangos gintaro ar Vilniaus taikomosios dailės muziejų iki atkuriamų istorinių rūmų interjerų – tapo neatsiejama mūsų kultūrinės tapatybės dalimi. Išskirtiniai jo nuopelnai – į Lietuvą sugrąžintos gausios išeivijos menininkų kolekcijos bei išugdyta profesionalių muziejininkų karta. Šią sunkią netekties valandą reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, visai muziejų ir kultūros bendruomenei“, – sako Kultūros ministrė.
BNS nuotrauka
Atnaujinimo data: 2026-05-27
Taip pat skaitykite:
Užuojauta dėl kompozitoriaus Felikso Romualdo Bajoro mirties
Užuojauta dėl solistės Dalios Kužmarskytės mirties
Užuojauta dėl kompozitoriaus Osvaldo Balakausko mirties
Užuojauta dėl tautodailininko Jono Rudzinsko mirties
Užuojauta dėl folkloristo profesoriaus Stasio Skrodenio mirties
