Sėkmės istorijos
„Dizaino sparnai“: jaunieji dizaineriai prisideda prie tvarių inovacijų kūrimo
COVID-19 pandemija sukrėtė Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) sektoriaus įmones – laikinai apribota jų veikla, sumažėjo sektoriaus darbuotojų. „Siekiant atgaivinti Europoje vienu svarbiausių ekonomikai ir socialiniam gyvenimui laikomą sektorių, gimė projektas „Dizaino sparnai“. Jo tikslas – padėti pradedantiesiems dizaineriams ir įmonėms atrasti vienas kitą bei, padedant profesionaliems mentoriams, įgyvendinti ambicingus projektus, kuriančius pridėtinę vertę ne tik įmonei, bet ir vartotojams“, – kylančius dizainerius ir verslą jungiantį projektą „Dizaino sparnai“ pristato jo vadovė Gabija Vanagė. Toliau skaitykite čia.
G. Vilkickytė: kaip jautri muzika tampa pragyvenimo šaltiniu?
„Prieš dvejus metus į savo koncertus važiavau troleibusu, nes neturėjau pakankamai pinigų išsikviesti taksi. Šiandien vairuoju automobilį, kuriam pinigus užsidirbau kurdama muziką. Kasryt į jį sėsdama sau primenu, kad sprendimas pasirinkti nelengvą kūrybos kelią buvo teisingas“, – taip savo sėkmės istoriją pradeda dainų autorė, akustinės muzikos atlikėja Gabrielė Vilkickytė. Toliau skaitykite čia.
Didžiausia Lietuvoje žaidimų kūrimo ir leidybos įmonė „Nordcurrent“: „Be kūrybiškumo negalėtume išsilaikyti rinkoje“
Kompiuteriniai žaidimai yra dinamiška ir interaktyvi terpė, kurioje įgalinamas žaidėjų kūrybiškumas. Vaizdo žaidimai teigiamai koreliuoja su tokiais kūrybiškumo rodikliais kaip idėjų generavimas, originalumas ir lankstus mąstymas, rodo „Computers in Human Behavior“ tyrimai. „Mes, kaip virtualių žaidimų kūrėjai, supažindiname žaidėjus su įtraukiančia, stimuliuojančia realybe, kuri ugdo ir išlaisvina kūrybinį mąstymą“, – teigia Lietuviškos žaidimų kūrybos ir leidybos studijos „Nordcurrent“ projektų vadovas Jaroslav Stacevič. Toliau skaitykite čia.
Menininkė Jolita Vaitkutė: „Tiesiu tiltus tarp kūrybos ir verslo“
Instaliacijomis, performansais, iliustracijomis išsiskirianti jaunosios kartos menininkė Jolita Vaitkutė sako turėjusi nemažai bendrų projektų su verslu, kuomet jos darbai padėjo iškomunikuoti svarbias visuomenei žinutes: „Kartais turiu idėjų, kurių man vienai įgyvendinti niekaip nepavyktų, bet verslas leidžia joms materializuotis“. Toliau skaitykite čia.
Brangiausio filmo Lietuvoje režisierė Kristina Buožytė: „Atsiradus kūrybiniam įkvėpimui visa kita dėliojasi savaime”
Viena pirmųjų mokslinės fantastikos kino žanro režisierių Lietuvoje Kristina Buožytė prisipažįsta, kad jos kūrybinis procesas prasideda nuo smalsumo: „Kai atsiranda noras kažką sukurti, negalvoju, ar tai bus lengva, populiaru, įdomu. Tiesiog imu ir kuriu. Radusi įdomią temą, ieškau kelių, kaip apie ją kalbėti ir geriausiai perteikti auditorijai.“ Toliau skaitykite čia.
„Miško uosto“ bendraįkūrėja Guoda Bardauskaitė: „Eksperimentas pagyventi mažame miestelyje virto kūrybiniu projektu prikelti Švenčionėlius naujam gyvenimui“
„Miško uostas“ – tai Švenčionėliuose įsikūrusi kūrybininkų bendruomenė, kurią šiuo metu sudaro daugiau nei 50 narių. Ši bendruomenė – pavyzdys, kaip kūrybinė veikla gali tapti sėkmingais projektais ir mažesniuose miesteliuose. Toliau skaitykite čia.
Juvelyrės Lauros Šiugždinės istorija naujienų portale Lrytas.lt apie tai, kaip nuo vadybinio darbo ji per kelis metus perėjo prie pelningo kūrybinio. Skaitykite čia.
Nacionalinės dailės galerijos edukatorės Eglės Nedzinskaitės pasidalinimas patirtimi naujienų portale „Versli mama“, kaip kūrybinės veiklos padeda paaugliams spręsti jų vidines problemas. Skaitykite čia.
Pokalbis su kūrėja Jolita Vaitkute Žinių radijo laidoje „Gali ir Tu!“ apie netradicines kūrybos strategijas ir kiekviename žmoguje slypinčią kūrybinę galią. Klausykite čia.
Pokalbis su menininku, fotografu ir architektu Tadu Černiausku LRT radijo laidoje „Be kaukių“ apie darbą ieškant įkvėpimo, meno ir verslo ryšius ir prognozuojamumą, kuris kūrinys gali tapti populiarus, o kuris ne. Klausykite čia.
Pokalbis su meno komunikacijos ir reklamos specialiste, kūrybininke Stefanija Jokštyte Žinių radijo laidoje „Mezgam pokalbį“ apie tai, ar šiuolaikinis menininkas gali išgyventi be komunikacijos. Klausykite čia.
Aktorės Skaistės Vievesės sėkmės istorija naujienų portale Lrytas.lt apie tai, kaip motinystės atostogos įkvėpė drąsos sukurti kūrybinį verslą. Skaitykite čia.
Pokalbis su virtualios ir alternatyvios realybės sprendimus kuriančios įmonės „Iron Cat“ vadovu Pauliumi Juočeriu naujienų portale „15 min“ apie kultūros ir technologijų specialistų bendradarbiavimą ir tai, kaip dirbtinis intelektas keičia meno pasaulį ir tampa pagalbiniu įrankiu kūrėjams. Skaitykite čia.
Pokalbis su meno komunikacijos ir reklamos specialiste, kūrybininke Stefanija Jokštyte LRT radijo laidoje „Aukso amžius“ apie tai, kiek menininkas šiais laikais yra verslininkas ir kiek jį gali paliesti mokesčių reforma? Klausykite čia.
Pokalbis su kūrybininke, reklamos ir komunikacijos specialiste Stefanija Jokštyte LRT radijo laidoje „Laida rusų kalba“ apie tai, kaip savo kūrybiškumą galima paversti pajamų šaltiniu. Klausykite čia.
Pokalbis su virtualios ir alternatyvios realybės sprendimus kuriančios įmonės „Iron Cat“ vadovu Pauliumi Juočeriu Žinių radijo laidoje „Gali ir Tu!“ apie tai, kodėl menininkai neturėtų bijoti dirbtinio intelekto, kuo naujausios technologijos padeda kūrybinį darbą dirbantiesiems ir kaip atrodys parkai bei muziejai ateityje. Klausykite čia.
Pokalbis su fotografija užsimančia šeimos gydytoja Emilija Petrauskiene portale Delfi.lt apie tai, kad kūrybine veikla gali užsiimti įvairių sričių specialistai. Skaitykite čia.
Lektorės, inovatorės ir verslo konsultantės Indrės Kontrimienės tekstas portale M360 apie tai, kad menas gali būti matomas kaip produktas ir kodėl menininkai patys pasirenka nekomunikuoti ir neuždirbti iš savo kūrybos. Skaitykite čia.