KKI inkubatorių ir rezidencijų sąrašas

KKI inkubatorių ir rezidencijų sąrašas

Kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) arba meno inkubatorius – erdvė, kurioje susitelkia įvairių meno šakų kūrėjai, jų grupės ir su menu susiję verslininkai. Tokių erdvių tikslas – skatinti kūrybinės visuomenės verslumą, padėti plėtoti meno visuomenės bendradarbiavimą, prisidėti prie paveldo išsaugojimo, rengti įvairius projektus, pasirodymus ir taip formuoti aktyvią bei kūrybišką menininkų kartą.

Menų inkubatoriuose kūrėjai gali naudotis darbinėmis patalpomis, įranga, priemonėmis bei kita siūloma infrastruktūra. Taip menininkai gali sėkmingai realizuoti savo kūrybines idėjas, jas parduoti. Menų inkubatoriai – puiki erdvė augti ir plėstis tiek pradedantiems, tiek pažengusiems kūrėjams.

Šiose erdvėse organizuojamos parodos, bendruomenę įtraukiantys renginiai, pasirodymai, todėl inkubatoriai nešą naudą ir visuomenei. Jie tampa vieta, kur meno atstovai gali susitikti su visuomene ir pristatyti jai savo darbus bei veiklą.

Šiuo metu menų inkubatoriai Lietuvoje sėkmingai veiklą vykdo ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose. Kviečiame susipažinti su kūrybiškumo sklaidai draugiškomis erdvėmis.

Menų inkubatoriai Vilniuje:

  • „Menų spaustuvė“ – visus metus atvira šiuolaikinių scenos menų bendruomenė, kurioje po vienu stogu susijungia dėmesys menų organizacijoms, jauniesiems menininkams, pavieniams kūrėjams. Viena iš menų spaustuvės veiklos krypčių – kultūros, meno organizacijų bei kūrėjų inkubavimas. Daugiau informacijos: https://www.menuspaustuve.lt/lt.

  • Užupio menų inkubatorius – pirmasis, 2002 m. įkurtas tokio pobūdžio meno centras Baltijos šalyse. Pagrindinis organizacijos tikslas – koordinuoti menininkų veiklą ir įgyvendinti įvairius kultūrinius projektus. Daugiau informacijos: https://www.umi.lt/.

  • „Rupert“ – nepriklausomas, ne pelno siekiantis meno, rezidencijų ir edukacijos centras, veikiantis Vilniuje nuo 2012 metų. „Rupert“ programomis siekiama kurti diskusijų ir bendradarbiavimo galimybes tarp vietos ir tarptautinių menininkų, meno organizacijų bei kitų kūrybinių sričių, mokslo atstovų. Plačiau skaitykite: https://rupert.lt/.

  • „SODAS 2123“ – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti erdvė. Daugiau informacijos: https://sodas2123.lt/apie/.

  • „AMII“ – audiovizualinių menų industrijos inkubatorius, kūrybinė ir techninė bazė jauniems audiovizualinių menų kūrėjams bei kino specialybių studentams. AMII kūrėjams suteikia galimybę naudotis naujausia filmavimo technika, vaizdo ir garso montažo stotimis, garso įrašų studijomis. Daugiau informacijos: http://amiincubator.com/apie/#about.

  • Lukiškių kalėjimas – naujai atgimusios kalėjimo patalpos dabar yra patraukli ir populiari kultūros erdvė Vilniaus centre. Ji vienija daugiau nei 300 menininkų, kurie skleidžia naują požiūrį į kultūrą, paveldą, tvarumą, sinergiją. Daugiau informacijos: https://www.lukiskiukalejimas.lt/.

Menų inkubatoriai Kaune:

  • „Artkomas“ – Kauno kūrybinių industrijų centras, po vienu stogu suburiantis ne tik menininkus, bet ir kultūros srityje dirbančias įstaigas. Daugiau informacijos: https://www.artkomas.lt/.

  • Raudondvario menų inkubatorius – vieta, kurioje daugiausiai dėmesio skiriama kultūrinės raiškos tradicijoms. Raudondvario dvaro žirgyno patalpos pritaikytos menininkams kurti ir savo darbus pristatyti visuomenei, plėtoti su menu susijusius verslus. Daugiau informacijos: https://www.raudondvariodvaras.lt/rezidentai/.

Menų inkubatoriai kituose miestuose:

  • „Kultūros fabrikas“ – Klaipėdoje įsikūręs kūrybinis inkubatorius kuriantiems ir dirbantiems žmonėms. Daugiafunkcės kūrybos erdvės išlaisvina vaizduotę, jose gimsta ne tik teatro spektakliai, bet ir verslo planai, dizaino projektai, kino scenarijai. Kultūros fabriko patalpose įrengtos kelios skirtingos paskirties erdvės: studijos, salės scenos menų repeticijoms, konferencijų ir susitikimų erdvės, kino salė, terasos. Daugiau informacijos: https://www.kulturosfabrikas.lt/.

  • „Taurapilis“ – tai Utenoje veikiantis kūrybinių industrijų centras, skirtas plėtoti kūrybinius verslus ir įgyvendinti su menu susijusias idėjas. Menas, technologijos ir verslas po vienu stogu – daugybė projektų, didžiulės kūrybinės erdvės. Daugiau informacijos: https://taurapilis.utenosvic.lt/.

  • Anykščių menų inkubatorius – čia teikiamos inkubavimo paslaugos su menu susijusiems subjektams, skatinama kūrybinių menų plėtra rajonuose esančiose mažose ar vidutinėse įmonėse, sudaromos sąlygos menininkams kurti ir pristatyti savo darbus. Daugiau informacijos: https://www.menuinkubatorius.lt/

  • Kamariškių dvaras Zarasų rajone. – kaimiškoje vietovėje įkurta inovacijų slėnio erdvė, neformalaus švietimo ugdymo studija. Menininkai, aktyvistai Kamariškių dvare kuria įvairius projektus, naujam gyvenimui prikelia istorinius Basųjų karmelitų vienuolyno pastatus. Šioje istorinėje vietoje siekiama sukurti pirmąją Lietuvoje lėto gyvenimo erdvę, į kurią žmonės atvyktų pailsėti nuo skubėjimo, įtampos ir skirtų laiko sau. Daugiau informacijos: http://www.kamariskiudvaras.lt/.

  • Telšių meno inkubatorius – kultūros paveldo objekte Amatų mokykloje įkurta meno ir kūrybos erdvė, kurioje renkasi įvairių meno šakų menininkai ir kartu įgyvendina kūrybinių industrijų verslus. Daugiau informacijos: https://telmi.lt/.

Kitos erdvės, skatinančios menininkų bendruomenės būrimąsi:

  • „Kompresorinė“ – ne pelno siekianti organizacija, įsikūrusi Vilniuje. Jos misija – tarpdisciplininiam kultūriniam turiniui ir švietimui suteikti ne tik pagrindą, bet ir fizinę erdvę, reikalingas technologijas. Daugiau informacijos: https://ideas-block.com/about/.

  • „Miško uostas“ – Švenčionėliuose įsikūrusi bendruomenė, kurią šiuo metu sudaro apie trisdešimt naujakurių. Jie, bendradarbiaudami su rajono savivaldybe, vysto Švenčionėlių – kūrybinių industrijų miestelio – viziją. Švenčionėliuose „Miško uosto” narių dėka įkurta architektūros studija „Šilta šiaurė”, bendradarbystės erdvė „Šiaurės stotis”, tarptautinė meno rezidencija „Trainspotting”. Daugiau informacijos: https://www.lietuvosgalia.lt/iniciatyva/bendruomene-misko-uostas/

Atnaujinimo data: 2023-12-04