Vyriausybė patvirtino naujos kadencijos Lietuvos kultūros tarybą

Data

2021 05 26

Įvertinimas
0
LKT.jpg

Atsižvelgdama į kultūros ministro teikimą, Vyriausybė paskyrė muzikologę Astą Pakarklytę į Lietuvos kultūros tarybos (LKT) pirmininkės pareigas ir patvirtino naują LKT sudėtį.

LKT nariais patvirtinti muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas Rimvydas Laužikas, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas Dainius Vaitiekūnas, etnologė Aušra Žičkienė, tautinių mažumų (bendrijų) atstovas Dainius Babilas, aktorė Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė.

LKT narių kadencija – ketveri metai, tas pats asmuo tarybos nariu gali būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Pagal Lietuvos kultūros tarybos įstatymą LKT narių rinkimai vyksta keliais etapais. Iš pradžių kultūros, meno, mokslo ir nepriklausomos organizacijos bei tautinių mažumų bendrijos turi deleguoti LKT rinkėjus, kurie išrenka 20 kandidatų į tarybos narius. Iš jų kultūros ministras kartu su Lietuvos kultūros ir meno taryba atrenka 10 kandidatų ir teikia tarybos sudėtį tvirtinti Vyriausybei.

LKT yra biudžetinė įstaiga prie Kultūros ministerijos, kuri kultūros ministro nustatyta tvarka finansuoja kultūros ir meno programas, projektus ir kitas priemones, administruoja Kultūros rėmimo fondą, skiria kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą. LKT taip pat organizuoja kultūros ir meno tyrimus, jų įgyvendinimą, atlieka vykdomų kultūros ir meno projektų stebėseną.