Valstybinė kalbos inspekcija kviečia pasidžiaugti per visus Nepriklausomybės metus veikiančiomis įmonėmis, turinčiomis lietuviškus pavadinimus

Data

2020 11 27

Įvertinimas
1
graziausi pavadinimai.jpg

Valstybinės kalbos inspekcijos sumanyto Įmonių pavadinimų konkurso tikslas – viešai pasidžiaugti ir pagirti įmonių vadovus, kurie per visus Nepriklausomybės metus išlaikė lietuviškus pavadinimus ir parodė, kad mūsų kalbos žodžiai nebuvo ir nėra kliūtis verslui.

Iš Registrų centro pateikto sąrašo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais registruotų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės pavadinimas. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos interneto žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose ir pan.). Į šį sąrašą neįtrauktos įmonės, su kurių vadovais nepavyko susisiekti.

Kviečiame dalyvauti įmonių pavadinimų rinkimuose. Iš sąrašo bus išrinkta 10 pavadinimų, kurie sulauks didžiausio svetainių lankytojų dėmesio. Balsavimas vyks iki gruodžio 6 dienos.

Konkursą organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija bendradarbiaudama su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija ir LRT.

Balsuoti galima LRT.lt portale ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos svetainėje.