Vakcinuotis kviečiamos įmonės, turinčios ne mažiau kaip 100 darbuotojų

Data

2021 04 08

Įvertinimas
0
vax.jpg

Nuo balandžio 8 d., ketvirtadienio, didelės įstaigos, įmonės ar organizacijos, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų, galės vakcinuotis. Savivaldybėms rekomenduojama teikti prioritetą toms įmonėms ar organizacijoms, pagal kurių veiklos sritį per praėjusį ar šį mėnesį nustatyta daugiausiai COVID-19 ligos protrūkių. Vakcinavimas yra nemokamas ir vyksta laisva valia.

Pažymėtina, kad didelių įmonių darbuotojai gali būti vakcinuojami, jei nepavyksta sudaryti arba paskiepyti atitinkamą savaitę skiepijamos prioritetinės grupės ir toliau iš eilės esančios prioritetinės grupės pageidaujančių skiepytis asmenų sąrašo ir dėl to nebus sunaudotos visos turimos COVID-19 vakcinos dozės. 

Pagal numatytąjį proceso algoritmą, įstaigos, įmonės ir organizacijos vadovas sudaro norinčiųjų vakcinuotis asmenų sąrašą, skambina konkrečios savivaldybės vakcinavimo koordinatoriui, su juo susiderina, kuris vakcinavimo centras organizuos skiepijimą, tuomet kreipiasi į nurodytą centrą, kad būtų suderinti vakcinavimo data ir laikas. Vakcinaciją galima vykdyti tiek vakcinacijos centre, tiek esant tinkamoms sąlygoms įstaigos, įmonės ar organizacijos patalpose. 

Įmonių darbuotojai gali rinktis bet kurią vakciną. Tiesa, tikėtina, kad šiuo metu greičiau bus vakcinuoti asmenys, norintys skiepytis „Vaxzevria“ vakcina. „Comirnaty“ ar „Moderna“ vakcinų gali tekti luktelti dėl jau susidariusios laukiančiųjų eilės.

Be to, svarbu pažymėti, kad jau yra nustatytas įkainis už skiepijimo paslaugas poilsio ir švenčių dienomis – 4,60 Eur. Šis įkainis taikomas apmokant už skiepijimo paslaugas, suteiktas nuo 2021 m. kovo 1 d. Vienos skiepijimo COVID-19 vakcina procedūros įkainis darbo dienomis išlieka toks pat – 2,95 Eur. Valstybė kompensuos šias išlaidas vakcinavimo paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Daugiau informacijos apie vakcinavimą

Aktuali informacija Vilniuje registruotoms įmonėms, turinčioms daugiau kaip 100 darbuotojų