Su Sakartvelo ambasadore aptartas kultūrinis bendradarbiavimas ir eurointegracija

Data

2022 10 05

Įvertinimas
0
Sk ir salome.jpg

Šiandien kultūros ministras Simonas Kairys ir viceministrė Daina Urbanavičienė susitiko su balandžio pabaigoje pareigas pradėjusia eiti Sakartvelo ambasadore Salome Shapakidze.

Ji teigė, kad kartvelų meilė Lietuvai užkoduota jų DNR, nes abi šalis jungia bendra istorinė patirtis ir praeitis, o Lietuva visuomet rėmė Sakartvelą. Susitikime aptarta, kaip būtų galima dar labiau skatinti kultūrinį bendradarbiavimą ir šios šalies eurointegraciją. Lietuvos ekspertai sutiktų pagelbėti įgyvendinant šiemet Sakartvelui pateiktas Europos Komisijos rekomendacijas audiovizualinės žiniasklaidos srityje.

Taip pat susitikime kalbėta apie karo Ukrainoje pasekmes kultūros paveldui. Ambasadorė pabrėžė, kad jos šalis po nepriklausomybės atkūrimo Rusijos invaziją patyrė tris kartus. Nuo 2008 m. valstybės nutraukė diplomatinius santykius, o šiandien Sakartvelas dalyvauja visuose tarptautiniuose formatuose.

Abi šalis vienija ilgametės bendradarbiavimo partnerystės tarp Tbilisio „CineDoc“ ir „Nepatogaus kino“ festivalių, tarptautinio Tbilisio teatro festivalio ir Oskaro Koršunovo teatro, Tbilisio fotografijos festivalio ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus, Tbilisio meno mugės TAF ir galerijos „Rooster“, Lietuvos kino centro bei Sakartvelo nacionalinio kino centro.

Lietuvos kultūros institutas remia lietuvių literatūros vertimus į kartvelų kalbą. 2019 m. vertėja Nana Devidzė pelnė Šv. Jeronimo premiją už lietuvių literatūros vertimus, nuopelnus plėtojant lietuvių ir kartvelų literatūrų, kultūrų ryšius.

2024 m. bus minimas abiejų šalių diplomatinių santykių 30-metis.

Kultūros ministerijos nuotrauka