Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa skelbia mentorių atranką naujam bandomajam projektui

Data

2021 11 08

Įvertinimas
0
pixabay.jpg

Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programos apimtyje pradedama įgyvendinti nauja finansavimo schema, skirta jaunųjų kultūros profesionalų (iki 30 metų) tobulėjimui. Bandomasis mentorystės projektas siekia praplėsti programos menininkų mobilumo modulį ir sukurti geresnes sąlygas keitimuisi žiniomis bei tinklaveikai tarp regiono menininkų. Taip pat norima prisidėti prie mobilumo modulio tvarumo nukreipiant dalį finansavimo į ilgesnės trukmės bendradarbiavimo projektus ir taip sumažinant ekologinį pėdsaką.

Šiuo metu vyksta kvietimas bandomojo projekto mentorių atrankai, kurie atstovautų plačiam regiono kultūros ir meno laukui. Vėliau atrinkti mentoriai bus pristatyti internetinėje platformoje, o jų kandidatūras galės rinktis jaunieji menininkai teikdami paraiškas šiai mobilumo finansavimo schemai siūlydami savo projektus.  

Mentorystės bandomasis projektas bus įgyvendinamas nuo 2022 m. spalio iki 2023 m. gegužės.

Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa, vykdoma nuo 2009 m., siekiama skatinti domėjimąsi meno ir kultūros procesais Šiaurės ir Baltijos šalyse, intensyvinti menininkų bei kultūros profesionalų mobilumą, stiprinti meno ir kultūros organizacijų tarptautinį bendradarbiavimą, tinklaveiką, platformų bendriems tarptautiniams kultūros ir meno projektams kūrimą, regione veikiančias menininkų rezidencijas. Programa teikia finansinę paramą trims moduliams: menininkų mobilumo, bendradarbiavimo tinklų ir menininkų rezidencijų. 

Programą kofinansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, administruoja Šiaurės ministrų tarybos institucija Nordic Culture Point.

Daugiau informacijos apie bandomąjį mentorystės projektą.

Informacija apie paraiškų teikimą mentorių atrankai (terminas – iki 2021-11-21).

pixabay.com nuotrauka