Pasveikinta Metų muziejininkė Rita Pauliukevičiūtė

Data

2022 05 18

Įvertinimas
0
Metu muziejininke.jpg

Šiandien minima Tarptautinė muziejų diena. Jos išvakarėse Bažnytinio paveldo muziejuje buvo pasveikinta Metų muziejininkė. Ja tapo Vilniaus arkivyskupijos bažnytinių vertybių apskaitos ir restauravimo skyriaus vadovė, vyriausioji Bažnytinio paveldo muziejaus rinkinių kuratorė Rita Pauliukevičiūtė.

2021 metų muziejininko vardu ji įvertinta už atsidavimą muziejininkystei, novatoriškumą, aktyvaus santykio su bendruomene kūrimą, patirties sklaidą, nuolatinį ekspozicijų naujinimą ir populiarinimą, kruopštų ir profesionalų darbą sakraliniam paveldui išsaugoti.

Metų muziejininko vardas suteikiamas nuo 2004-ųjų tais metais labiausiai pasižymėjusiam muziejininkui. Šiemet 18-uoju metų muziejininku tapti pretendavo 6 muziejininkai. Lietuvos muziejų asociacijos valdyba dauguma balsų nusprendė 2021 m. muziejininko vardą suteikti R. Pauliukevičiūtei.

Muziejininkė prisidėjo prie Vilniaus katedros požemių ekspozicijos formavimo, yra kuravusi 17 parodų, koordinavusi ir organizavusi 14 kitų kuratorių parodų, tarp jų ir 3 tarptautines kartu su Varšuvos karalių rūmais, Vavelio karalių rūmais, Gdansko archeologijos muziejumi, Florencijos nacionaliniu Bargello muziejumi. R. Pauliukevičiūtė taip pat sukūrė Bažnytinio paveldo muziejaus koncepciją, svarbus ir muziejininkės indėlis į skaitmeninių technologijų įtraukimą į šio muziejaus darbą.