Lietuva palaiko „Eurimage“ fondo finansinės paramos išplėtimą kelių dalių televizijos vaidybiniams filmams

Data

2022 04 04

Įvertinimas
0
Daina_Strasburas.png

Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė balandžio 1 dieną nuotoliniu būdu dalyvavo Europos Tarybos kultūros ministrų konferencijoje „Kuriame savo ateitį: kūrybiškumas ir kultūros paveldas kaip strateginiai ištekliai įvairiapusiškai ir demokratiškai Europai“ Strasbūre, Prancūzijoje.

Konferencijoje priimta bendra deklaracija, kurioje pabrėžiama, kad kultūrą, kūrybiškumą ir kultūros paveldą reikia mobilizuoti kaip strateginius išteklius kuriant įvairesnę, demokratiškesnę ir tvaresnę Europą.

Viceministrė D. Urbanavičienė konferencijos sesijoje, skirtoje įvairovės ir pliuralizmo politikos skatinimui, išsakė Lietuvos palaikymą siūlymui išplėsti Europos Tarybos kino paramos fondo „Eurimage“ finansavimo programą. Pakeitimai atveria kelią Europos kino kūrėjams, kuriantiems kelių dalių televizijos vaidybinius filmus, pretenduoti į finansinę paramą Europos bendros kino produkcijos projektams. Šiuo metu į tokią paramą gali pretenduoti tik ilgametražio vaidybinio, fantastikos, animacinio ir dokumentinio kino kūrėjai.

„Bendros gamybos kelių dalių televizijos vaidybiniai projektai turi būti naudojami Europos prodiuserių ir menininkų ryšiams stiprinti, taip pat plačiai dalytis autentiškomis vietos istorijomis visoje Europoje. Tai turi būti laikoma priemone, padedančia stiprinti mūsų tarpusavio supratimą ir pasitikėjimą, puoselėti kultūrų įvairovę“, – sakė D. Urbanavičienė.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Ukrainos kultūros ministras Oleksandras Tkačenka. Konferencijos dalyviai pasirašė bendrą deklaraciją dėl Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą. Dokumente įsipareigojama pasinaudojant visomis galimybėmis, kurias suteikia Europos Tarybos konvencijos ir kiti teisės aktai, teikti paramą Ukrainos kultūros sektoriui ir padėti įveikti grėsmes jos kultūros paveldui.