Lenkijoje – atnaujintas Žalgirio mūšio muziejus

Data

2022 09 21

Įvertinimas
0
01.jpg

Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius kartu su Lenkijos kultūros, nacionalinio paveldo ir sporto ministru Piotru Glinskiu bei kitais garbiais svečiais šiandien dalyvavo į naujas erdves perkelto Griunvaldo / Žalgirio mūšio muziejaus ir jo modernios ekspozicijos atidaryme.

Šį muziejų sudaro ne tik daugiafunkcės parodų erdvės, bet ir riterių, konferencijų salės, moksliniams tyrimams skirtos patalpos, biblioteka. Muziejus supažindina su svarbiausiais įvykiais prieš Griunvaldo / Žalgirio mūšį, taip pat tuo, kas įvyko jo metu ir po šio mūšio.

Muziejaus atidaryme kalbėjęs kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius pabrėžė, kad šio didžiojo mūšio – bendro Lenkijos ir Lietuvos triumfo – kilo mūsų valstybių galia ir draugystė.

„Legendinė pergalė užprogramavo šimtmečius trunkantį mūsų tautų bendradarbiavimą: nuo ekonominio, kultūrinio – iki gynybinio. Pastarasis šiandien, deja, toks pat aktualus kaip ir prieš 612 metų. Griunvaldo / Žalgirio mūšis yra aktualus priminimas, kokia svarbi yra pažangių šalių vienybė kovojant su imperine ekspansija. Tokią vienybę Lietuva ir Lenkija demonstruoja ir šiandien, narsiai pačios gindamos savo interesus, taip pat neleisdamos mūsų partneriams nuleisti rankų“, – sakė V. Gasparavičius.

Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos nuotrauka