Kviečiame skirti 1,2 proc. nuo sumokėto GPM kultūrai

Data

2022 04 11

Įvertinimas
0
Unsplash.jpg

Kviečiame skirti 1,2 proc. nuo sumokėto GPM paramai kultūrai  – tai padaryti galima iki gegužės 2 d.

Daugelis tikrai žino, kad kiekvienam, mokančiam gyventojų pajamų mokestį (GPM), įstatymas suteikia teisę iki 1,2 proc. pernai sumokėto GPM skirti paramai. Tačiau statistika rodo, kad daugiau kaip trečdalis šia teise nepasinaudoja, ir kasmet apie 20 mln. eurų  lieka nepaskirstyta.

Norime atkreipti jūsų dėmesį ir paraginti remti jums artimas kultūros įstaigas, organizacijas ar menininkus, kurių veiklą, kūrybą vertinate, taip pat leidyklas ar kultūrinę spaudą, kurią skaitote. Kultūros tyrimų duomenimis, labai reikšmingą įtaką gyvenamajai vietai gali daryti ne tik didžiosios kultūros įstaigos, bet ir smulkieji kultūros objektai – studijos, mažos galerijos – jos kartu su čia kuriančiais menininkais suburia sveikesnes ir labiau subalansuotas bendruomenes. Paramos gavėjų sąrašą, jų kodus galite rasti nuorodoje.

Kaip skirti paramą, yra suprantamai aprašiusi Valstybinė mokesčių inspekcija. Primename, kad 1,2 proc. galima išskaidyti ir į smulkesnes dalis, skiriant paramą daugiau nei vienam gavėjui.

Šiuo metu Kultūros ministerijoje dirba Mecenavimo skatinimo darbo grupė, ieškanti sprendimų, kurie paskatintų didesnį visuomenės įsitraukimą į rėmimą ir mecenatystę. Vienas iš galimų sprendimų yra ir deklaravimo bei paramos skyrimo formų tobulinimas, jų sujungimo sprendimai, nes ne tik gera žmonių valia, bet ir patogūs IT įrankiai leistų dar paprasčiau skirti paramą toms sritims ir organizacijoms, kurioms jos labiausiai reikia.

Unsplash nuotrauka