Kultūros viceministrė su Lenkijos instituto direktore aptarė glaudesnio bendradarbiavimo reikalaujančias sritis

Data

2021 07 15

Įvertinimas
0
Daina su Lenkijos instituto direktore.jpg

Kultūros viceministrės Dainos Urbanavičienės ir naujosios Lenkijos instituto direktorės dr. Małgorzatos Stefanowicz-Pecela susitikime buvo aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas kultūros srityje bei pristatytos planuojamos Lenkijos instituto, šiemet švenčiančio 25 metų sukaktį, artimiausio laikotarpio veiklos kryptys.

Dr. M. Stefanowicz-Pecela plačiau pristatė Lenkijos instituto veiklą ir tikslus. Ši institucija siekia skleisti pasaulyje lenkų kultūrą, istoriją bei nacionalinį paveldą, taip pat skatinti bendradarbiavimą kultūros, švietimo, mokslo ir visuomeninio gyvenimo srityje.

Naujoji instituto direktorė pokalbyje išskyrė keletą sričių, kuriose būtų siekiama stiprinti bendradarbiavimą. Akcentuotas lietuvių–lenkų literatūros vertėjų trūkumas. Nors šiuo metu yra aktyvią veiklą vykdančių vertėjų, tarp jų vyksta aktyvus bendradarbiavimas, organizuojamos vertėjų dirbtuvės Krasnagrūdoje, tačiau pastebima, kad mokymo įstaigos neparengia naujosios kartos specialistų, o tai gali tapti rimta problema ateityje, todėl papildomų iniciatyvų reikėtų imtis jau dabar. Kita sritis, kuriai reikėtų skirti papildomo dėmesio, – moksleivių švietimas bendros Lietuvos ir Lenkijos istorijos bei kultūros paveldo temomis. Tam pasitarnautų moksleivių mainų ir vizitų organizavimas. Dr. M. Stefanowicz-Pecela taip pat atkreipė dėmesį į poreikį skatinti visuomenės domėjimąsi Lietuvos–Lenkijos istorijos ir kultūros istorijos asmenybėmis, jų veikla.

Susitikime kultūros viceministrė D. Urbanavičienė pasidžiaugė gerais Lenkijos instituto ryšiais su Lietuvos kultūros įstaigomis, sklandžiai vykdomu bendradarbiavimu ir bendrai įgyvendintais didelio masto projektais, tarp jų ir šiuolaikinio meno srityje. Buvo aptartos šiuo metu planuojamos bendros kultūros iniciatyvos, o dr. M. Stefanowicz-Pecela išreiškė norą prisidėti stiprinant ir gaivinant miestų partnerių – Vilniaus ir Krokuvos – ryšius.