2021-12-14

Kultūros viceministrė D. Urbanavičienė: popandeminiu laikotarpiu kultūra itin prisideda prie ekonomikos atsigavimo

Vakar kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė dalyvavo UNESCO regioninėse konsultacijose dėl kultūros politikos Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Šios konsultacijos vykdomos rengiantis UNESCO pasaulinei kultūros politikos konferencijai, kuri vyks Meksikoje kitų metų rugsėjį.

Kultūros viceministrė, apžvelgdama Lietuvos gerąsias praktikas, dėmesį skyrė kultūrinės įvairovės skatinimo skaitmeninėje aplinkoje ir menininkų įvaizdžio kėlimo tematikai. D. Urbanavičienė akcentavo, kad nuo pandemijos nukentėjusiam kultūros sektoriui Lietuvoje skirtos papildomos lėšos kūrybinės prastovos išmokoms, individualioms dotacijoms, neįvykusių renginių išlaidoms kompensuoti, vienkartinėms išmokoms savarankiškai dirbantiems meno kūrėjams, parama audiovizualiniam sektoriui, bibliotekoms bei kt. Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir paslaugų kūrimo dotacijų programa sudarė kultūros sektoriui galimybes prisitaikyti prie naujos realybės perkeliant kultūros produktus ar paslaugas į internetą. Iš viso 512-ai projektų buvo skirta 8,62 mln. eurų.

„Popandeminiu laikotarpiu kultūra itin prisideda prie ekonomikos atsigavimo, o šis metas taip pat yra tinkamas postūmis kultūrai prisitaikyti prie Europos Sąjungos žaliųjų ir skaitmeninių pokyčių politikos. Šiuo metu Kultūros ministerija rengia konkrečias kultūros ir kūrybinių industrijų priemones, kurios bus finansuojamos iš REACT-EU fondų – kultūros ir kūrybinėms industrijoms iki 2023 metų vidurio bus skirti papildomi 15,5 mln. eurų“, – teigė D. Urbanavičienė. Ji pridūrė, kad tarp Kultūros ministerijos prioritetų – kultūros sektoriaus skaitmeninimas, skaitmeninės atskirties panaikinimas, Europos audiovizualinio ir žiniasklaidos turinio konkurencingumo bei medijų ir informacinio raštingumo didinimas, kova su nelegaliu turiniu. Lietuvoje kaip tik perkeliama ES direktyva dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje, kuri labai svarbi siekiant užtikrinti sąžiningą atlyginimą autoriams ir atlikėjams bei platesnę jų kūrinių sklaidą internete.