Kultūros viceministras A. Vilčinskas: Lietuvos kultūros sezonas Bavarijoje – impulsas tolesniam bendradarbiavimui

Data

2021 11 22

Įvertinimas
1
Evi Lemberger nuotrauka1.jpg

Keturių dienų lietuviška programa Blaibacho koncertų salėje savaitgalį baigėsi visus metus trukęs Lietuvos kultūros sezonas Bavarijoje. Baigiamuosiuose renginiuose dalyvavo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, jis taip pat susitiko su Bavarijos žemės mokslo ir meno ministru Berndu Sibleriu.

Viceministras A. Vilčinskas padėkojo ministrui B. Sibleriui ir visoms institucijoms bei organizacijoms partnerėms, prisidėjusioms prie labai sėkmingo Lietuvos kultūros sezono „Ohne Distanz: Litauische Kultur in Bayern“ („Be atstumo: Lietuvos kultūra Bavarijoje“), įvykusio nepaisant sudėtingų aplinkybių, kurias sukėlė pasaulinė pandemija.

„Ypač džiaugiuosi, kad užmegztas labai sėkmingas bendradarbiavimas su Bavarijos meno institucijomis ir organizacijomis, ir nuoširdžiai tikiuosi, kad jis nesibaigs su baigiamaisiais šio kultūros sezono renginiais, o bus puoselėjamas ir tęsiamas ateinančiais metais“, – sakė A. Vilčinskas.

Aptarus kitus bendrus kultūros srities projektus, viceministras pakvietė Bavarijos žemės ministrą apsilankyti jau netrukus Europos kultūros sostine tapsiančiame Kaune, taip pat Vilniuje, 2023 m. pažymėsiančiame 700 metų jubiliejų.

Pasak A. Vilčinsko, Lietuvos kultūros sezonas Bavarijoje buvo išskirtinis, nes ne tik sukūrė platformą Lietuvos menui ir kultūrai pristatyti, bet ir suteikė galimybes menininkų rezidencijoms. Jis padėkojo Blaibacho muzikos salės direktoriui Thomui Baueriui už tai, kad čia, Blaibache, priėmė du Lietuvos menininkus – kompozitorę Žibuoklę Martinaitytę ir fotomenininką Gintarą Česonį, kurių darbo rezultatus galėjo įvertinti Bavarijos publika.

Kultūros viceministras A. Vilčinskas apžiūrėjo G. Česonio darbų parodą, klausėsi akordeonisto Martyno Levickio ir kamerinio choro „Aidija“ koncertų, bendravo su kitais lietuvių menininkais, dalyvavusiais baigiamuosiuose Lietuvos kultūros sezono Bavarijoje renginiuose.

„Tikiuosi, kad Lietuvos kultūros sezonas Bavarijoje suteiks impulsą būsimoms menininkų, kultūros organizacijų, institucijų kūrybinėms partnerystėms“, – sakė A. Vilčinskas, pristatydamas chorą „Aidija“ Blaibacho publikai.

Evi Lemberger nuotrauka