Kultūros ministro susitikime su naująja Prancūzijos ambasadore aptartas ir Česlovo Milošo įprasminimas Paryžiuje

Data

2021 11 05

Įvertinimas
0
SK su Prancuzijos ambasadore.jpg

Ketvirtadienį kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su naujai paskirta Prancūzijos ambasadore Alix Everard. Susitikime dėmesys skirtas šį mėnesį vyksiančiam kultūros ministro vizitui Paryžiuje, taip pat esamoms ir būsimoms dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvoms, pandemijos padariniams kultūros sektoriui, „Kaunas 2022“ programai aptarti.

A. Everard pažymėjo, kad svarbu tęsti bendradarbiavimą ir ieškoti naujų kultūrinio sąlyčio taškų. Kultūros ministras S. Kairys teigė, kad Lietuvą ir Prancūziją siejančios istorinės asmenybės ir šiandien padeda kurti bei puoselėti kultūrinius ryšius. Vienas to pavyzdžių – Česlovo Milošo laiptų Paryžiuje idėja. Ja būtų siekiama priminti apie iškilų lietuvių ir lenkų rašytoją, kuris nemažai laiko gyveno ir dirbo šiame mieste. Č. Milošo laiptai jau yra Vilniuje ir Krokuvoje, tikimasi, kad jie iki 2023 m. galėtų atsirasti Paryžiuje.

S. Kairys pasidžiaugė aktyviu bendradarbiavimu su Prancūzija „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos kontekste, planuojamais bendrais miestų partnerių – Kauno ir Europos žaliosios sostinės 2022 Grenoblio – projektais, informavo apie 2023 m. būsiantį Vilniaus 700 metų jubiliejų. Prancūzijos ambasadorė išreiškė lūkestį, kad jos šalies kultūros institucijos bei kūrėjai prisidėtų prie šių minėjimų renginių programos.

Šiemet minimas Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis, kitais metais sukanka 100 metų, kai Prancūzija pripažino Lietuvą de jure. Ilgalaikį kultūrinį bendradarbiavimą tarp šių dviejų valstybių kultūros ir meno organizacijų skatina aktyvi Lietuvos kultūros instituto, Lietuvos kino centro, Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje veikla. Aktyviausiai bendradarbiaujama kino, literatūros, vizualiųjų menų, muzikos, teatro, šokio srityse.

Lietuvoje nuo 1998 m. veikia Prancūzų institutas, kurio prioritetinės veiklos kryptys apima universitetų bendradarbiavimą ir mokslininkų mainus, prancūzų kalbos mokymą, sklaidą, kultūros renginius, kino festivalį „Žiemos ekranai“.

Lapkritį Paryžiuje numatomas kultūros ministro susitikimas su Prancūzijos kultūros ministre Roselyne Bachelot-Narquin.