Kultūros ministro susitikime su Armėnijos ambasadoriumi aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės

Data

2021 02 26

Įvertinimas
0
photo_2041061.jpg

Kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su Armėnijos Respublikos ambasadoriumi Tigranu Mkrtchyanu. Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Armėnijos kultūrinį bendradarbiavimą, taip pat aptartas šiemet minimas abiejų šalių diplomatinių santykių 30-metis.  

Ambasadorius T. Mkrtchyanas pasidžiaugė, kad viena svarbiausių jo veiklų apima kultūrinę diplomatiją, o nuo 2016 metų, kai pradėjo savo kadenciją, Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su įvairiomis Lietuvos kultūros ir meno įstaigomis, kūrėjais, įgyvendino nemažai kultūrinių projektų. T. Mkrtchyanas apgailestavo, kad kai kurie suplanuoti renginiai pernai neįvyko dėl COVID-19 pandemijos, tačiau vylėsi, kad šiemet prasmingais projektais pavyks pažymėti abiejų šalių diplomatinių santykių 30-metį. Lietuva buvo pirmoji šalis pasaulyje, 1991 metais pripažinusi Armėnijos Respublikos nepriklausomybę. 

Kultūros ministras Simonas Kairys padėkojo Armėnijos ambasadai ir ambasadoriui T. Mkrtchyanui už skirtą dėmesį kultūrai, inicijuotiems Armėnijos menininkų pasirodymams Lietuvoje ir išreiškė lūkestį, kad aktyvus abiejų šalių kultūrinis bendradarbiavimas bus tęsiamas ir ateityje. 

Nuo 2003 metų Lietuvoje veikia Lietuvos armėnų sąjunga, kurią sudaro Lietuvos, Visagino ir Kauno armėnų bendrijos, Šiaulių ir Klaipėdos armėnų bendruomenės. Visos organizacijos rūpinasi, kad Lietuvos armėnai neprarastų tautinės savimonės, išlaikytų protėvių kalbą, taip pat pažintų Lietuvos kultūrą, tradicijas.