Kultūros ministro S. Kairio sveikinimas Valstybės ordinus pelniusiems kultūros ir meno veikėjams

Data

2021 02 16

Įvertinimas
0
lrp.jpg

Valstybės atkūrimo dienos proga šiandien, vasario 16-ąją, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais paskelbė apdovanojantis labiausiai šaliai nusipelniusius žmones, tarp jų – kultūros ir meno veikėjus. 

Kultūros ministras Simonas Kairys, sveikindamas pelniusiuosius šiuos garbingus apdovanojimus, sako, kad tai didelė šventė ne tik apdovanotiesiems, bet ir visam kultūros bei meno pasauliui. 

„Džiaugiuosi, kad jūsų nuoširdžios pastangos net ir sudėtingomis aplinkybėmis tęsti savo misiją buvo įvertintos aukščiausiais apdovanojimais. Tegul tai tampa dar vienu ryškiu vilties švyturiu, o kartu ir patvirtinimu, kad kūrybingumas, ėjimas paskui savo pašaukimą visais laikais išlieka sektinu pavyzdžiu“, – sveikindamas apdovanotus kultūros ir meno atstovus sakė kultūros ministras S. Kairys. 

Dėl tebesitęsiančios pandemijos atsiimti apdovanojimų Prezidento rūmų Baltojoje salėje nusipelnę asmenys bus pakviesti pasibaigus karantino suvaržymams. 

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi šalies vadovas pagerbė Lietuvos televizijos ir kino režisierių, LMTA profesorių Algimantą Puipą. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi Prezidentas apdovanojo skulptorių Romualdą Bronislavą Karpavičių. Prozininkė, eseistė, vertėja Tatjana Maceinienė pagerbta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi. 

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanoti šie Lietuvos kultūros, meno ir visuomenės veikėjai: Vladas Bagdonas, choro „Vilnius“ vadovas, operos solistas; Nomeda Domeikienė – Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos direktorė; Mahiras Gamzajevas – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos meno kūrėjas ir Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininkas, aktyvus daugiatautės Lietuvos pilietinės visuomenės kūrimo puoselėtojas; prof. dr. Renaldas Gudauskas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius; Edmundas Jakilaitis – žurnalistas ir visuomenininkas, per karantiną dėl COVID-19 ligos situacijos subūręs savanorius padėti vyresnio amžiaus asmenims; Ramutė Kraujalienė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė; Bronislava Lauciuvienė – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorė; dr. Bronius Maskuliūnas – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorius; Alicija Teresė Matiukienė – Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė; Laurynas Šeškus – prodiuseris, aktyvus naujovių kūrimo ir diegimo viešojoje erdvėje COVID-19 (koronaviruso infekcijos) karantino metu, edukacinių ir pažintinių veiklų bei inovatyvių sprendimų iniciatorius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu šalies vadovas pagerbė prof. dr. Petrą Bražėną – rašytoją, kritiką, literatūros tyrinėtoją.