Kultūros ministras susitiks su Lietuvoje akredituotais Baltarusijos žurnalistais

Data

2021 05 24

Įvertinimas
2
press-2333329_1920.jpg

Reaguodamas į vakar įvykusį incidentą, kai Aliaksandro Lukašenkos režimui perėmus ir Minske nutupdžius lėktuvą buvo suimtas Baltarusijos žurnalistas Ramanas Pratasevičius, kultūros ministras Simonas Kairys kviečia į susitikimą Lietuvoje akredituotus Baltarusijos žurnalistus. 

Ministro teigimu, šis beprecedentis įvykis, kurio metu buvo sulaužyti ne tik tarptautinės teisės, bet ir žiniasklaidos laisvės, žmogaus teisių bei moralės principai, reikalauja ne tik griežtos tarptautinės reakcijos, bet ir solidarumo su režimo priespaudą patiriančiais Baltarusijos žmonėmis. Todėl kultūros ministras šią savaitę kviečia į susitikimą Lietuvoje dirbančius Baltarusijos žurnalistus, norėdamas išreikšti jiems savo paramą ir aptarti jų tolesnę saugią, nepriklausomumo principus išlaikančią profesinę veiklą. 

„Lietuvoje dirbantiems Baltarusijos žurnalistams norime dar kartą aiškiai patvirtinti, kad užtikriname Lietuvos Respublikos Konstitucijoje bei tarptautiniuose dokumentuose išdėstytų principų laikymąsi, giname tiek visuomenės teisę žinoti, tiek žiniasklaidos teisę vykdyti savo misiją. Kviečiu Baltarusijos žurnalistus į susitikimą norėdamas pirmiausia iš jų pačių išgirsti, kuo galime padėti jiems ir visam žiniasklaidos laisvės užtikrinimo bei visuomenės informavimo procesui“, – sakė kultūros ministras S. Kairys. 

Baltarusijos aktyvisto ir žurnalisto R. Pratasevičiaus sulaikymo situaciją kultūros ministras šiandien taip pat aptars susitikdamas su Medijų taryba. 

Konstitucija draudžia cenzūrą ir visuomenės informavimo priemonių monopolizavimą, užtikrina saviraiškos laisvę ir nubrėžia naudojimosi saviraiškos laisve ribas. Kultūros ministerija, būdama Vyriausybės įgaliota institucija visuomenės informavimo srityje, siekia užtikrinti Konstitucijoje, tarptautiniuose ir ES dokumentuose išdėstytų principų laikymąsi ir sudaryti sąlygas žiniasklaidos įvairovei, kokybei, visuomenės informavimo procesų nepriklausomumui ir skaidrumui.

Įgyvendindama ir koordinuodama valstybės politiką visuomenės informavimo srityje, Kultūros ministerija bendradarbiauja su visuomenės informavimo srityje veikiančiomis, priežiūrą šioje srityje vykdančiomis institucijomis, taip pat kitais visuomenės informavimo sektoriaus dalyviais.