Kultūros ministras Simonas Kairys su Japonijos ambasadoriumi aptarė besibaigiančius Č. Sugiharos metus

Data

2020 12 17

Įvertinimas
0
KM.jpg

Kultūros ministras Simonas Kairys šiandien nuotoliniu būdu susitiko su Japonijos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Shiro Yamasaki ir jo žmona Yuko Yamasaki.

Pirmiausia ambasadorius padėkojo kultūros ministrui už produktyvų ankstesnį bendradarbiavimą, taip pat pasidžiaugė Kultūros ministerijos indėliu koordinuojant ir įgyvendinant Čiunės Sugiharos metų minėjimo programą. Pokalbyje aptarti įvykdyti projektai, jų svarba ir aktualumas. Šiuos metus Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į Japonijos konsulo Č. Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines, taip pat šio diplomato 120-ąsias gimimo metines ir jo atminimo puoselėjimo reikšmę tarpvalstybiniams, ekonominiams, kultūriniams ir švietimo ryšiams su Japonija, buvo paskelbęs Čiunės Sugiharos metais. Kultūros ministras su ambasadoriumi S. Yamasaki pasidžiaugė ne tik prasmingais renginiais, bet ir lapkritį Kaune iškilusiu skulptoriaus Martyno Gaubo kūriniu „Čiunei Sugiharai atminti“.

Pokalbyje diskutuota apie tolesnį bendradarbiavimą, naujus kultūrinius projektus su Japonija, kurią Lietuva laiko savo strategine partnere Azijos regione. 

Ministras S. Kairys pabrėžė tradicijų puoselėjimo ir perdavimo ateities kartoms svarbą mūsų kultūros raidai, o skirtingų kultūrų pažinimas, pasak S. Kairio, itin praturtina mus pačius.