Kultūros ministras S. Kairys pasveikino Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatus

Data

2021 05 28

Įvertinimas
0
Ministras .jpg

Šiandien, gegužės 28 d., premjerė Ingrida Šimonytė įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas dvylikai šalies kūrėjų. Laureatus pasveikino kultūros ministras Simonas Kairys.

„Labiausiai noriu pasveikinti su tuo, kad mūsų kultūrinis gyvenimas vėl yra intensyvus, ir toks jis tampa būtent jūsų dėka. Išbuvome ypač sudėtingą laikotarpį, išsiilgėjome, išlaukėme ir šiandien vėl visi – tiek kūrėjai, tiek publika – grįžtame į visavertį kultūrinį ritmą. Net griežto karantino metu daugelio jūsų kūryba ir toliau sruveno, nors kiek ir pakeitusi savo vagą, toliau pildė mūsų gyvenimus turiniu. Tačiau dabar ji vėl gali šniokšti visa jėga“, – kreipdamasis į laureatus kalbėjo S. Kairys.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos chorvedžiui Remigijui Adomaičiui, kino režisierei Giedrei Beinoriūtei, vertėjui Pranui Bieliauskui, parodų kuratoriui, fotomenininkui Gintarui Česoniui, režisierei, prodiuserei Daliai Ibelhauptaitei, muzikologei Jūratei Katinaitei, muziejininkei, dailėtyrininkei Elonai Lubytei, kultūros žurnalistei, knygų autorei Rūtai Noreikaitei (Oginskaitei), džiazo muzikantui, kompozitoriui Dainiui Pulauskui, aktoriui Vytautui Rumšui, choreografei, šiuolaikinio šokio atlikėjai Agnijai Sarulienei (Šeiko), architektui Gintautui Vieversiui.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skirtos remiantis Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu ir Kultūros ministerijos teikimu. Kultūros istoriko, muziejininko dr. Vydo Dolinsko vadovaujama komisija iš 56 pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomendavo skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.