Kultūros ministras pasveikino tarptautinės fotografijų parodos Paryžiuje dalyvius

Data

2021 11 26

Įvertinimas
0
01.jpg

Lapkričio 25 d. Paryžiuje atidaryta paroda „transitory. Photographs of Esch-sur-Alzette – Kaunas – Novi Sad“.

Tai jungtinė Kauno, Ešo prie Alzeto (Liuksemburgas) ir Novi Sad (Serbija) menininkų fotografijų paroda, tampanti įžanga į 2022-uosius, kai šie trys miestai bus Europos kultūros sostinės. Kaunui parodoje atstovauja du šiuolaikiniai kūrėjai – gatvės fotografas Remigijus Ščerbauskas bei architektūros ir interjero fotografas Lukas Mykolaitis.

Parodos atidaryme kultūros ministras Simonas Kairys pasveikino visus joje dalyvaujančius fotografus. Jų darbai, pasak ministro, atskleidžia, kad bendrumų trys skirtingi miestai turi daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, o egzistuojantys skirtumai parodo pasaulio įvairovės grožį. „Ši fotografijų paroda tampa jungtiniu trijų kultūros sostinių tiltu, ir labai džiugu, kad tas tiltas tiesiamas šalyje, kurios visuomenei kultūra visais laikais yra vienas iš gyvenimo pamatų“, – sakė S. Kairys.

Paryžiuje atidaryta fotografijų paroda (kuratorius Marc Aufraise) yra pirmasis tokio tipo bendras Kauno, Ešo prie Alzeto ir Novi Sad kūrybinis projektas. „transitory. Photographs of Esch-sur-Alzette – Kaunas – Novi Sad“ Serbų kultūros centre Paryžiuje veiks iki gruodžio 15 d.

Sophie Bouteiller nuotrauka