Kultūros ministras apie Lietuvos ryšius su Vokietija: „Mus sieja Europos optimizmo idėja“

Data

2021 02 02

Įvertinimas
0
germany.jpg

Šiandien kultūros ministras Simonas Kairys nuotoliniu būdu susitiko su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Matthiasu Sonnu. Susitikime aptarti reikšmingiausi dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo projektai ir iniciatyvos.  

Ministras S. Kairys padėkojo Vokietijai už sėkmingą pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai antrąjį 2020 metų pusmetį ir parodytą lyderystę siekiant suvaldyti COVID-19 pandemijos sukeltą krizę. Per Vokietijos pirmininkavimą buvo sėkmingai užbaigtos derybos dėl programos „Kūrybiška Europa 2021–2027 m.“ reglamento, priimtos Europos Tarybos išvados dėl laisvos ir pliuralistinės žiniasklaidos apsaugos sistemos bei priimtos pirmininkaujančios šalies išvados dėl lyčių lygybės kultūros srityje.  

Kitąmet Europos kultūros sostine tapsiančio Kauno modernizmo architektūra, kitaip dar vadinama optimizmo architektūra, pretenduoja į UNESCO Pasaulio paveldo statusą. Pasak kultūros ministro, turime stiprius kultūrinius ryšius su Vokietija, o mus vienija optimizmo idėja ne tik kalbant apie architektūrinius ryšius su Bauhausu, bet ir Europos Sąjungą, tad Lietuvą bei Vokietiją sieja ši svarbi pozityvi nuostata.  

Pokalbio dalyviai nemažai dėmesio skyrė šiemet suplanuotam Lietuvos kultūros sezonui Bavarijoje. Sezono metu ketinama pristatyti klasikinę, šiuolaikinę, pop ir džiazo muzikos sceną, vizualųjį meną, garso instaliacijas, performatyvų meną, literatūrą. Ambasadorius vylėsi, kad pandemija nesutrukdys šiam svarbiam Lietuvos kultūros pristatymui Vokietijoje. M. Sonno teigimu, mūsų šalies kultūra turi stiprų potencialą, kurį būtina pristatyti tarptautiniu mastu.   

Susitikime kultūros ministras taip pat informavo apie Lietuvos kandidatavimą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021–2025 m. kadencijai, pasidžiaugė aktyviu mūsų šalies dalyvavimu Berlyne vykstančioje Europos kino mugėje. 2023 metais joje planuojamas platesnis Baltijos šalių kino industrijos prisistatymas.