Kultūros ministerijoje viešėjo Europos transliuotojų sąjungos vadovas

Data

2022 11 23

Įvertinimas
1
IMG_6837.JPG

Kultūros ministras Simonas Kairys, susitikęs su Europos transliuotojų sąjungos (EBU) generaliniu direktoriumi Noeliu Curranu, aptarė Europos Sąjungos (ES) sankcijų, pritaikytų Rusijos žiniasklaidos priemonėms, veikimą ir efektyvumą, paramos Ukrainos žiniasklaidai klausimus, diskutavo apie visuomeninio transliuotojo vaidmenį ir iššūkius ES šalyse, šiuo metu ES institucijose vis garsiau svarstomą Europos žiniasklaidos laisvės aktą.

Susitikime sutarta ne tik siekti minėtų sankcijų taikymo efektyvumo, bet ir skirti didesnį dėmesį Ukrainos žurnalistų parengtai informacijai bei jos sklaidai kitose Europos šalyse.

„Teikdami pagalbą Ukrainos karo pabėgėliams, ar tai būtų kultūros, medijų ar kitų sričių atstovai, papildomai turime galvoti ir apie tai, kaip padėti Ukrainoje esantiems žmonėms, nes galutinis tikslas – šių žmonių galimybė dirbti ir nevaržomai kurti savo šalyje“, – sakė kultūros ministras S. Kairys.

Diskutuojant apie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos status quo, kultūros ministras akcentavo, kad Kultūros ministerijos vaidmuo medijų politikos srityje – siekti tinkamos pusiausvyros tarp visuomeninio transliuotojo ir privataus kapitalo valdomos žiniasklaidos veiklos sąlygų, nepriklausomumo ir finansavimo. „Turiu vilties, kad dalį šių problemų pavyks efektyviau spręsti atnaujinus medijų rėmimo modelį“, – apie artimiausius planus kurti Medijų rėmimo fondą dalijosi S. Kairys.

EBU yra profesinis aljansas, jungiantis 115 transliuotojų organizacijų 56 valstybėse Europoje ir už jos ribų, taip pat 34 asocijuotus narius Azijoje, Afrikoje, JAV ir Pietų Amerikoje. Organizacija atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams ir juos gina tarptautiniu ir vietos mastu.

Kultūros ministerijos nuotrauka