Įteikti kultūros centrų apdovanojimai „Auksinis feniksas“

Data

2023 01 19

Įvertinimas
0
5.jpg

Vilniaus rotušėje trečiadienį iškilmingai įteikti didžiausios šalies kultūros bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – kasmetiniai apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

Apdovanojimais pagerbiami svariausiai prisidėjusieji prie šalies kultūros kūrimo, plėtros, perdavimo, saugojimo bei kultūros centrų sistemos vystymo, tobulinimo ir viešinimo.

Sveikinimo žodį apdovanojimų ceremonijoje taręs kultūros viceministras Albinas Vilčinskas pasidžiaugė, kad „Auksiniai feniksai“ nusileidžia ne tik į pačių kultūros centrų atstovų, bet ir į jų partnerių bei mecenatų rankas.

„Savo asmeniniu pavyzdžiu ir kasdieniu darbu liudijate, kad kultūra yra ne proginė, o nuolatinė kasdienio mūsų gyvenimo dalis. Kultūra neatsiejama nuo tvirtos vietos bendruomenės, nuo kokybiškos socialinės aplinkos, nuo tvirtos pilietinės visuomenės. Tai, ką šviesaus ir vertingo kuriate savo regionams, drauge kuriate ir visai Lietuvai“, – sakė kultūros viceministras.

Metų kultūros rėmėjo „Auksinio fenikso“ apdovanojimą A. Vilčinskas įteikė verslininkui  Vidmantui Fokui, svariai prisidedančiam prie gimtųjų Kražių gaivinimo ir M. K. Sarbievijaus kultūros centro veiklų. V. Fokas remia pagrindinį miestelio renginį – Kražių festivalį, mecenato dėka pernai surengtas Didysis Kražių forumas, sukvietęs gausų kultūros žmonių būrį iš visos Lietuvos. Šiuo metu kultūros rėmėjo lėšomis Kražiuose vykdomi archeologiniai kasinėjimai.

Ceremonijoje Metų kultūros politiko „Ausinis feniksas“ įteiktas Kauno rajono merui Valerijui Makūnui, Metų kūrėjo – Šilalės kultūros centro muzikinio teatro vadovui Antanui Kazlauskui, Metų partnerio – Lietuvos nacionalinei filharmonijai, Metų kultūros centro vadovo – Birštono kultūros centro direktoriui Zigmui Vileikiui.

„Auksinio fenikso“ apdovanojimai įteikti jau aštuntą kartą.

Augustino Žukovo nuotrauka