Ilmai Nausėdaitei įteiktas garbingas Kultūros ministerijos apdovanojimas
Technologijų verslininkei, prodiuserei ir filantropei Ilmai Nausėdaitei įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos skiriamas apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Apdovanojimas skirtas už svarų asmeninį indėlį remiant reikšmingus kultūros ir meno sklaidos bei šalies istorijos ir istorinės atminties išsaugojimo ir įamžinimo projektus, aktyvią, telkiančią visuomeninę veiklą ir prasmingą mecenatystę.
„Lietuvos kultūros stiprybė – ne tik talentingi menininkai, bet ir tie, kurie remia, kad jų kūrybinės idėjos būtų įgyvendintos. Nesavanaudiška parama, gilus kultūros vertės supratimas ir nuoseklus siekis padėti jai būti matomai tarptautinėje erdvėje yra tikrosios filantropijos pavyzdys. Šis apdovanojimas – tai valstybės ir visos kultūros bendruomenės padėka už nešamą šviesą, suteikiančią galimybę skleistis drąsiausioms idėjoms“, – įteikdama apdovanojimą sakė Vaida Aleknavičienė.
I. Nausėdaitė, sėkmingos el. pašto rinkodaros platformos „MailerLite“ bendraįkūrėja bei buvusi prezidentė, prodiuserinės kompanijos „Blue Fondue“ įkūrėja ir vykdančioji prodiuserė, reikšmingai prisideda prie įvairių sričių kūrėjų veiklos, naujų meninių idėjų atsiradimo bei jų tarptautinės sklaidos. Savo pavyzdžiu ji kuria atsakingos privačios paramos tradiciją ir skatina filantropijos kultūrą Lietuvoje, šios veiklos neviešindama bei nesiekdama asmeninio pripažinimo.
Tarp svarbiausių jos iniciatyvų – projektas „Meno olimpiada“, kurį vykdant sutelktinio finansavimo būdu surinktos lėšos operos-performanso „Saulė ir jūra“ pristatymui Venecijos bienalėje. Ji taip pat skyrė ženklią finansinę paramą režisierės Giedrės Žickytės dokumentinio filmo „Irena“ (2025 m.) užbaigimui, taip pat archyvinių licencijų bei kompozitoriaus Arvo Pärto kūrinio panaudojimo teisių įsigijimui. I. Nausėdaitė padėjo užtikrinti aukšto lygio Lietuvos kūrėjų reprezentaciją 2025 metų Niujorko performanso meno festivalyje „Performa“, kur finansavo Linos Lapelytės performansų ciklo „The Speech“ reprezentacinį renginį ir prisidėjo prie menininkų apgyvendinimo išlaidų. Šiais metais ji tapo viena pagrindinių menininko Augusto Serapino personalinės parodos „Physical Culture“ rėmėjų šiuolaikinio meno centre „Nottingham Contemporary“.
Šį garbingą Kultūros ministerijos apdovanojimą I. Nausėdaitei suteikti rekomendavo iškilūs Lietuvos kūrėjai: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Giedrė Žickytė, Rugilė Barzdžiukaitė, Lina Lapelytė, Vaiva Grainytė bei menininkai Robertas Narkus ir Augustas Serapinas.
Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – skiriamas Lietuvos kultūrai ir menui labiausiai nusipelniusiems visuomenės veikėjams, meno kūrėjams ir kultūros darbuotojams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje arba už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūros sklaidai Lietuvoje ir užsienyje.
Gintarės Grigėnaitės nuotrauka
Atnaujinimo data: 2026-06-25
