Europos struktūriniai fondai atveria naujas galimybes muzikos sektoriui

Data

2021 09 10

Įvertinimas
0
241680735_4192069940879102_6847064383222826848_n.jpg

Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius ir kultūros ministro patarėja Deimantė Zutelienė dalyvavo konferencijoje „What‘s Next in Music?“, kurioje pristatė Europos struktūrinių fondų galimybes muzikos sektoriui bei dalyvavo diskusijoje „EU funding opportunities in the time of change“.

Globalizacija, skaitmeninė transformacija, pandemija yra iššūkiai, tačiau gali tapti didžiulėmis galimybėmis muzikos sektoriui, kuris šiuo metu patiria vieną didžiausių kada nors vykusių pokyčių. Keičiasi sąlygos, kaip muzika yra kuriama, atliekama, kaip jos klausomasi, atsiranda nauji veiklos ir verslo modeliai.

„Reikia mąstyti globaliai ir veikti Europos Sąjungos mastu tam, kad Lietuvos muzikos sektorius liktų konkurencingas pasaulinėje rinkoje ir pasinaudotų atsiveriančiomis galimybėmis“, – sako kultūros viceministras V. Gasparavičius.

Kultūros ministerija dirba keliomis kryptimis, kad atlieptų muzikos sektoriaus poreikius, – autorių teisių modernizavimo, legalaus turinio prieinamumo didinimo, tiesioginės paramos, kūrėjų bei atlikėjų pristatymo užsienyje, kultūros ir kūrybinių industrijų skatinimo. Pirmą kartą Europos struktūrinių fondų galimybės atveriamos ne tik kultūros infrastruktūros projektams, bet ir naujų produktų bei paslaugų kūrimui.

Konferencijos organizatorių nuotrauka