Atrinkti kandidatai, kuriems siūloma skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas

Data

2021 12 15

Įvertinimas
0
lrv.jpg

Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, vadovaujama kultūros istoriko dr. Vydo Dolinsko, iš 37-ių pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomenduoja skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Pretendentus vertino: violončelininkas Mindaugas Bačkus, rašytojas Danielius Mušinskas, vertėja Daiva Daugirdienė, Ministrės Pirmininkės patarėja Gabrielė Žaidytė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, architektas Artūras Asauskas, šiuolaikinio šokio atlikėja, choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė,  kultūros tyrinėtoja, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, kino kritikė Rasa Paukštytė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė. Sprendimas priimtas slaptu visų komisijos narių balsavimu.

Komisija Vyriausybės kultūros ir meno premijas rekomenduoja skirti:

choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei;

aktorei Aldonai Bendoriūtei-Gadliauskienei;

teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei;

choro dirigentui Povilui Gyliui;

literatūrologei, vertėjai Violetai Kelertas;

kino režisierei Janinai Lapinskaitei;

poetui, vertėjui Gintarui Patackui;

dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei;

rašytojai Undinei Radzevičiūtei;

dailės istorikei Regimantai Stankevičienei;

tautodailininkui Vytautui Ulevičiui;

grafikei Birutei Zokaitytei.

Komisijos sprendimas dėl atrinktų kandidatų kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl Vyriausybės kultūros ir meno premijų skyrimo projektu teisės aktų nustatyta tvarka pateikiamas Lietuvos Respublikos Vyriausybei iki sausio 30 dienos.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Nuo 2008 m. Vyriausybės kultūros ir meno premija yra 340 bazinių socialinių išmokų dydžių.