Aptartas šiuo metu rengiamas Europos žiniasklaidos laisvės aktas

Data

2022 11 22

Įvertinimas
1
IMG_6812.JPG

Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius šiandien susitiko su Lietuvoje viešinčia Vokietijos Reino krašto-Pfalco žemės valstybės sekretore Heike Raab, įgaliotąja atstove federacinėje vyriausybėje Europos, žiniasklaidos ir skaitmeninių priemonių klausimais.

Susitikime pasikeista nuomonėmis dėl rengiamo Europos žiniasklaidos laisvės akto (angl. European Media Freedom Act, EMFA), kartu aptarti ir žurnalistų saugumo bei kovos su Rusijos karo propaganda ir dezinformacija klausimai, apsikeista gerosiomis praktikomis žiniasklaidos politikos ir socialinių medijų reguliavimo srityje.

Aptardamas Europos žiniasklaidos laisvės aktą, V. Gasparavičius pakvietė palaikyti šią iniciatyvą, o dėl diskusinių vietų ieškoti kompromiso.

„Europos žiniasklaidos laisvės aktas siūlo įtvirtinti pagrindines laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos veiklos demokratinėje visuomenėje sąlygas. Kartu tai didelės svarbos Europos Sąjungos politinis dokumentas, galintis padėti kovoti ir su Rusijos karo propaganda bei apginti mūsų europines vertybes“, – sakė kultūros viceministras.

Kultūros ministerijos nuotrauka