Vizualieji menai

Lietuvoje veikia galerijų ir centrų tinklas, apimantis valstybės, savivaldybių, visuomeninių organizacijų (kūrybinių sąjungų ir viešųjų įstaigų), aukštųjų mokyklų ir privačių iniciatyvų įkurtas galerijas. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 50 galerijų. 1996 m. buvo įkurta Lietuvos meno galerininkų asociacija.

Pagrindinė šiuolaikinį meną pristatanti institucija Lietuvoje yra Šiuolaikinio meno centras, kurį įsteigė Kultūros ministerija. Šiuolaikinio meno centro tikslas yra atspindėti Lietuvoje egzistuojančius dailės procesus, ugdyti žiūrovo sampratą apie šiuolaikinius meno ir kultūros reiškinius, atskleisti jų ištakas, savitumą, ryšius su pasaulio meno ir kultūros procesais. Per pastaruosius dešimt metų Šiuolaikinio meno centras tapo viena įtakingiausių organizacijų Rytų Europoje. Nuo 1999 m. centre veikia šiuolaikinio meno leidinių biblioteka, o 2012 m. buvo atidaryta kino salė.

Dalinį finansavimą vizualiųjų menų kūrėjams ir jų projektams skiria:

Lietuvos kultūros taryba
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Dailės, fotomeno, tarpdisciplininio meno kūrinius kaupia ir pristato visuomenei Lietuvos muziejai. Vilniuje veikia Nacionalinė dailės galerija, kuri pristato XX–XXI amžiaus lietuvių kūrybą. Vykdant tarptautinio bendradarbiavimo sutartis, Lietuvos menininkų darbai nuolat pristatomi užsienio šalyse. Lietuva dalyvauja tarptautinėje Venecijos bienalėje, kitose svarbiose tarptautinėse parodose.

Lietuvos meno galerininkų asociacija nuo 2009 m. Vilniuje organizuoja tarptautinę šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-23