Kinijos ir Vidurio ir Rytų Europos šalių bendradarbiavimas (17+1)

Kinijos ir 17 Vidurio ir Rytų Europos šalių (toliau – VREŠ) bendradarbiavimo formatą http://www.china-ceec.org/eng/ (dar vadinamas „Kinija+VREŠ“ arba „17+1“) 2012 m. inicijavo Kinija. Bendradarbiavimo formato tikslas yra stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą tarp Kinijos ir 17 Vidurio ir Rytų Europos valstybių (Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Graikija Kroatija, Čekijos Respublika, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Šiaurės Makedonija) įvairiose srityse. Be kasmet vykstančių viršūnių susitikimų yra sukurtos atskiros politikos koordinavimo platformos ekonomikos ir prekybos, kultūros, švietimo, žemės ūkio, transporto, turizmo, mokslo ir technologijų, sveikatos, vietos savivaldos, jaunimo ir kitose srityse.

Pirmasis  Kinija + VREŠ ministerijų, atsakingų už kultūrą, bendradarbiavimo kultūros srityje forumas surengtas 2013 m. Pekine ir vyksta  kas dveji metai. Jų metu įvertinami vykusio bendradarbiavimo rezultatai bei numatomos  ateinančių dviejų metų bendradarbiavimo gairės  (2015 m. Sofijoje, https://china-ceec.kultura.gov.mk/media/1901/sofia-declaration.pdf, 2017 m. Hangdžou https://china-ceec.kultura.gov.mk/media/1899/hangzhou-declaration.pdf ir 2019 m. Skopjė https://china-ceec.kultura.gov.mk/media/1909/skopje-declaration.pdf).

Vadovaujantis Kinija + VREŠ ministerijų, atsakingų už kultūrą, 2018 m. susitarimo memorandumu Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė buvo įsteigtas  Kinijos ir VREŠ kultūrinio bendradarbiavimo koordinavimo centras. Centro internetinis puslapis:  https://china-ceec.kultura.gov.mk/

 


Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-17