Renginys, skirtas Lietuvos prisijungimo prie UNESCO Pasaulio paveldo konvencijos 25 metų sukakčiai paminėti

Kviečiame į renginį „Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencija. Reikšmė ir aktualumas šiandieninėje Lietuvos paveldosaugoje“, skirtą Lietuvos prisijungimo prie Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos 25-erių metų sukakčiai.

Renginys vyks gegužės 9 d., antradienį, 10-12 val., Kultūros ministerijos Baltojoje salėje, II a. (J.Basanavičiaus g. 5)

UNESCO Pasaulio paveldo konvencija ir jos įgyvendinimo gairės yra vienas pagrindinių tarptautinių dokumentų, reglamentuojančių Konvencijos šalių kultūros ir gamtos paveldo vertybių apsaugą ir išsaugojimą, įrašymo į Pasaulio paveldo sąrašą tvarką, aptaria bendradarbiavimo principus su tarptautinėmis ir nacionalinėmis institucijomis, vietos bendruomene ir kt.

Renginio tikslas – apibendrinti 25-erių metų laikotarpį, įgyvendinant vieno pagrindinių tarptautinių dokumentų nuostatas kultūros ir gamtos paveldo srityje Lietuvoje. Įtaigios valstybės diplomatijos bei tarptautinio bendradarbiavimo dėka į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytos keturios Lietuvos vertybės. Šiuo metu pradedama rengti dar viena – Kauno modernizmo architektūros – nominacinė paraiška.

Renginio metu – bus pristatytas atnaujintas UNESCO Pasaulio paveldo konvencijos vertimas į lietuvių kalbą ir jos įgyvendinimo gairių naujausia redakcija (2016 m.). Šie dokumentai yra privalomi valdant ir saugant Lietuvos pasaulio paveldo vertybes. Diskusijos metu bus aptarti praktiniai konvencijos įgyvendinimo aspektai, siekiami per kasdienines administravimo, valdymo, priežiūros ir sklaidos priemones. Bus diskutuojama apie pasaulio paveldo vertybių valdymą reglamentuojančių teisės aktų ar nacionalinės strategijos parengimo idėją, susijusių institucijų bei visuomenės aktyvaus dalyvavimo pasaulio paveldo vertybių išsaugojimo procesuose svarbą.

 

Registracija į renginį vyks iki gegužės 5 d. elektroniniu būdu: https://goo.gl/forms/rZ3xtAS0jrWQdhus2

Papildoma informacija: tel. (8 5) 210 7340, el. p. renata.kepezinskiene@unesco.lt

 

Renginio organizatoriai:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-04-25