Priimami siūlymai dėl Profesionaliojo scenos meno premijų už 2022 metų kūrinius

Galioja iki

2023-01-07

Kultūros ministerija priima siūlymus Profesionaliojo scenos meno premijoms už 2022 metų darbus gauti.

Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus dramos, operos, operetės ir miuziklo, baleto, šokio, cirko, lėlių ir objektų teatro, teatro vaikams, jaunimui ir tarpdisciplininio meno srityse bei juos paskatinti. Konkurso laureatams įteikiami atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Premijomis gali būti apdovanojami profesionaliojo scenos meno srities kūrėjai, tyrėjai ir kiti asmenys: režisieriai, dramaturgai, scenografai, kostiumų ir grimo dailininkai, šviesų dailininkai, videomenininkai, choreografai, kompozitoriai ir muzikos atlikėjai, dirigentai, aktoriai, šokėjai, baleto artistai, operos, operetės, miuziklo atlikėjai, cirko artistai, scenos meno istorikai, teoretikai, profesionaliojo scenos meno vertintojai ar kūrybinės grupės.

Kandidatus premijoms gauti turi teisę siūlyti profesionaliojo scenos meno įstaigos, asociacijos bei organizacijos, profesionaliojo scenos meno vertintojai.

Siūlymai premijoms gauti už 2022 m. sukurtus profesionaliojo scenos meno kūrinius Kultūros ministerijai turi būti teikiamas pagal nustatytą Profesionaliojo scenos meno premijų siūlymo formą.

Siūlomi apdovanojimui scenos meno kūriniai turi būti parodyti viešai (gyvai arba virtualiai) ne vėliau kaip iki 2023 metų kovo 7 d. (Kartu su siūlymu pateikiamas scenos meno kūrinio vientisas ir realiuoju laiku atliktas vaizdo įrašas skaitmeninėje laikmenoje arba pateikiama nuoroda į vaizdo įrašą, esantį komisijai prieinamoje interneto platformoje.)

Siūlant scenos meno kūrinius, vienas teikėjas gali siūlyti ne daugiau kaip 50 proc. įstaigos einamaisiais metais sukurtų naujų scenos meno kūrinių arba ne daugiau nei 3 scenos meno kūrinius, jeigu įstaiga per metus sukūrė 4 ar mažiau scenos meno kūrinių.

Siūlymai apdovanoti premijomis profesionaliojo scenos meno vertintojus, kaip ir siūlymai apdovanoti asmenis už ilgametį indėlį į scenos meną, teikiami Kultūros ministerijai laisva forma, nurodant kandidato vardą, pavardę, pateikiant gyvenimo ir veiklos pasiekimų aprašymus.

Profesionaliojo scenos meno premijavimo nuostatus rasite čia.

Siūlymo formą rasite čia.

Siūlymus iki 2023 m. sausio 7 d. prašome siųsti el. p. adresu: [email protected], prie laiško adresatų prašome pridėti ir Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės vyriausiosios specialistės Indrės Šimeliūnės el. p. adresą [email protected].

Telefonas pasiteirauti: 8 671 94 556.

(Siūlymo pateikimo data laikoma elektroninio laiško gavimo data.)