Festivalyje dalyvauja du Trakų istorijos muziejaus padaliniai: S. Šapšalo karaimų tautos muziejus ir Trakų pusiasalio pilis.

S. Šapšalo karaimų tautos muziejus

Ekskursija „Lietuvos karaimai – šeši šimtmečiai drauge“ skirta karaimų 625-osioms atvykimo į Lietuvą metinėms paminėti. Dalyviams atskleidžiama karaimų atvykimo į Trakus istorija, pristatomi jų krikštynų, vestuvių, laidotuvių papročiai, pagrindinės religinės šventės. Taip pat dalyviai supažindinami su karaimų gatvės architektūra ir istoriniu paveldu. Ekskursija pasižymi specializuotu požiūriu į karaimų kultūrą ir jos įtaka miesto ir šalies gyvenimui. 

Data: rugpjūčio 24 d. ir 25 d. 11:00 val., 14:00 val. ir 16:00 val.

Edukaciniame užsiėmime „Statome karaimų maldos namus – kenesą“ trumpai pristatoma nedidelė tautinė bendrija, gyvenanti Trakuose – karaimai, perteikiama karaimų tautos atsiradimo Lietuvoje istorija, paaiškinami esminiai karaimų religijos, kalbos, gyvenimo būdo, papročių aspektai. Tęsiant užsiėmimą, edukacinėje klasėje dalyviai iš medinių detalių pagal karaimų dainos žodžius „stato“  karaimų maldos namus – kenesą. Edukacinis užsiėmimas skirtas 8– 16 metų vaikams.

Data: rugpjūčio 24 d. 13:00 val. ir 17:00 val.

Adresas: Karaimų g. 22, Trakai

Trakų pusiasalio pilis

Apžvalginėje ekskursijoje „Trakų pusiasalio pilis“ atskleidžiama Pusiasalio pilies istorija, architektūra ir kultūrinis paveldas. Dalyviai supažindinami su pilies istorija, architektūra, viduramžių fortifikacijos principais, taikytais Pusiasalio piliai, pilies strateginę svarbą viduramžių Lietuvos istorijoje, buvusiu dominikonų vienuolyno istorijos aspektais. Taip pat pateikiami įdomūs faktai apie pilį bei svarbiausi istoriniai įvykiai, susiję su šia vieta. Ekskursija leidžia dalyviams įgyti naujų žinių apie Lietuvos kultūros paveldą ir istoriją bei skatina tolesnę mokslinę ar asmeninę pažintį šioje srityje.

Data: rugpjūčio 24 d. 14:00 val. ir rugpjūčio 25 d. 17:00 val.

Ekskursija po Sakralinio meno ekspoziciją. Sakralinio meno ekspozicija kviečia susipažinti su Lietuvos kultūrai savo sakraline ir menine verte svarbiais bažnytinio paveldo kūriniais. Muziejaus lankytojai galės nusileisti ir į restauruotą koplyčios rūsį, kuriame eksponuojami liturginiai indai, religinio turinio skulptūrėlės, tapybos darbai, kiti sakralinio meno objektai. Čia yra atkuriama ir dominikonų vienuolių ordino buitinė aplinka, kurioje pristatomos vienuolijos veiklos (knygų bei šventraščių rašymas ir perrašinėjimas, žoliavimas ir vaistininkystė, kulinariniai atradimai).

Data: rugpjūčio 24 d. 16:30 val. ir 25 d. 13:30 val. 

Edukaciniame užsiėmime „Pasivaikščiojimas su LDK Kęstučiu“ paties kunigaikščio Kęstučio statytoje pilyje dalyviai išsiaiškins didžiojo kunigaikščio asmenybės bruožus, jo kaip valdovo indėlį ir reikšmę Lietuvos istorijai, paneigs arba patvirtins legendas ir mitus, pasigamins su kunigaikščiu Kęstučiu susijusį suvenyrą – jo antspaudo kopiją. Edukacinis užsiėmimas skirtas 11–18 metų vaikams ir suaugusiesiems.

Data: rugpjūčio 24 d. 11 val.

Edukaciniame užsiėmime „Detektyvas Trakų pusiasalio pilyje“ dalyviai, aktyviai veikdami grupelėmis, lenktyniauja ieškodami palėptų užuominų ir analizuodami surinktą informaciją, išsiaiškina tikrais istoriniais faktais paremtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Kęstutaičio nužudymo istoriją. Užsiėmime dalyviai pagilina Lietuvos istorijos žinias, patiria atradimo džiaugsmą ir tobulina analitinius gebėjimus. Edukacinis užsiėmimas skirtas 14–18 metų vaikams ir suaugusiesiems. 

Data: rugpjūčio 24 d. 12 val.

Edukacinio užsiėmimo „Trakų sakmės ir pasakos“ dalyviai unikalioje Trakų pusiasalio pilies aplinkoje tyrinės istorijos ir kultūros objektus. Atlikdami užduotis, padedant edukatoriui, sužinos sakmes, gaubiančias Trakų istorinį paveldą, ugdys kūrybiškumą ir vaizduotę atlikdami kūrybines užduotis ir dėliodami dėliones. Edukacinis užsiėmimas skirtas 6–10 metų vaikams.

Data: rugpjūčio 24 d. ir 25 d. 13:30 val.

Edukaciniame užsiėmime „Statome Trakų pusiasalio istorinę pilį“ dalyviai susipažįsta su Trakų pusiasalio pilies istorija, kada ir kodėl pradėta statyti, kokie kunigaikščiai pilyje rezidavo, kada paminėta metraščiuose, kas puolė ir kada sugriauta Pusiasalio pilis. Dalyviai iš atskirų medinių kaladėlių pagal raides ir numeraciją sukonstruoja istorinę Trakų pusiasalio pilį. Edukacinis užsiėmimas skirtas 14–18 metų vaikams.

Data: rugpjūčio 24 d. 15:00 val. 

Edukaciniame užsiėmime „Ženklai ir simboliai“ dalyviai susipažins su ženklų ir simbolių atsiradimo istorija, ieškos ir suras šventuosius, jų atributus ir simbolius, išsiaiškins jų reikšmę ir sužinos tų ženklų transformacijas šiuolaikiniame pasaulyje. Edukacinis užsiėmimas skirtas 11–18 metų vaikams.

Data: rugpjūčio 25 d. 11:30 val. 

Edukaciniame užsiėmime „Knygos kelias“ dalyviai pamatys atkurtą Gutenbergo presą, išsiaiškins rankraštinės ir spausdintos knygos atsiradimo istoriją, supras, koks ilgas ir sudėtingas buvo knygos kelias, supras, kodėl ir kaip knygos buvo perrašinėjamos ranka. Žąsies plunksna parašys savo vardo ir /ar pavardės pirma raidę (inicialą). Edukacinis užsiėmimas skirtas 10–16 metų vaikams.

Data: rugpjūčio 25 d. 15:00 val. 

Adresas: Kęstučio g. 4, Trakai

Svarbu: būtina išankstinė registracija el. p. [email protected] iki rugpjūčio 23 d. 

Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai nemokami, juose gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose sutinkate būti matomi nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdai gali būti skelbiami viešai. 

20240613slis0872.jpg

Skirmanto Lisausko / BNS

 

Atnaujinimo data: 2024-08-01