Pristatomas projekto „Lietuvos muziejų fenomenai“ tęsinys

Data

2021 05 17

Įvertinimas
0
ciurlionis.png

Kasmet gegužės 18-ąją visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė muziejų diena jau antrus metus bus pažymima kitaip – šventę palydinti Europos muziejų nakties akcija dėl pandeminės situacijos šalyje ir pasaulyje vyks lokaliai. Lietuvos muziejai, kviesdami visuomenę į profesinę šventę, kartu su Lietuvos muziejų asociacija (LMA) ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriumi parengė virtualaus nacionalinio projekto „Lietuvos muziejų fenomenai“ tęsinį – 60 naujų vaizdo siužetų

LMA pasiūlyta tema „Eksponatas – nešantis laimę ir viltį“ pakvietė muziejininkus pristatyti tai, kas įvairiais istoriniais laikotarpiais buvo, yra ir gali būti vilties, laimės ir optimizmo šaltinis. Trumpų vaizdo pasakojimų centre – unikalus eksponatas – Angelų muziejaus Norų angelas, Druskininkų miesto muziejaus Valdovo taurė, Lietuvos jūrų muziejaus inkaras, Žaislų muziejaus supamas arkliukas, Lietuvos nacionalinio muziejaus pasaga ir kt.

Projekto veiklos prasidėjo tuo metu, kai visuomenėje, šiapus ir anapus uždarytų muziejų durų, augo įtampa ir nerimas. Prisiimdami aktyvią poziciją dėl visuomenės emocinės būsenos muziejai aktyviai ieškojo vilties šaltinio savo kolekcijose. Šiemet į nacionalinį projektą susibūrė beveik 60 Lietuvos nacionalinių, respublikinių, savivaldybių ir kitų muziejų.

Remiantis statistika, 106 Lietuvos muziejuose 2020 m. darbavosi 1446 muziejininkai, bendras darbuotojų skaičius siekė 3364. Pernai sulaukta 2 mln. 837 tūkst. 798 lankytojų, muziejai surengė daugiau kaip 15 tūkst. edukacinių užsiėmimų (juose apsilankė beveik 252 tūkst. dalyvių), 1508 parodas, iš jų 67 buvo tarptautinės.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.