Visos naujienos

RSS Spausdinti
6_spaudos_draudimas.JPG
2021 12 03
Pristatytos Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos steigimo alternatyvos

Penktadienį pristatytoje galimybių studijoje „Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos poreikio ir alternatyvų analizė“ pateikti keturi alternatyvūs siūlymai dėl Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos steigimo.

pixabay.com.jpg
2021 12 02
Kultūros ministerijoje vykdomas projektas skatins legalaus skaitmeninio turinio vartojimą

Šiuo metu Lietuvoje veikianti autorių teisių apsaugos sistema negarantuoja pakankamos šių teisių apsaugos, ne visada užkertamas kelias nelegaliems intelektinės nuosavybės naudojimo būdams, o visuomenė neretai toleruoja tokius pažeidimus ir nepakankamai suvokia autorių teisių svarbą.

3H8A4527.jpg
2021 12 01
2022-aisiais – išskirtinis dėmesys iškilioms asmenybėms ir svarbioms datoms

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė atmintinų metų minėjimo 2022-aisiais planams: Jono Meko, Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko, Pranciškaus Skorinos, Sūduvos ir Lietuvos Valstybės Konstitucijos.

KKI.jpg
2021 12 01
Naujas įrankis ES finansavimą kultūros ir kūrybos sektoriams padarys dar prieinamesnį

Europos Komisija pristatė įrankį „CulturEU“, skirtą kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius informuoti apie jiems tinkamiausias ES finansavimo galimybes 2021–2027 metams.

taryba.png
2021 11 30
S. Kairys kultūros ministrų taryboje: „Kaunas – puikus pavyzdys, kaip ES galimybės keičia ne tik vietoves, bet ir bendruomenes“

ES atveriamos galimybės kultūros bei paveldo srityse gali atnešti didžiulių pokyčių ne tik konkrečiose vietovėse, bet ir vietos bendruomenėse, o Kaunas – puikus to pavyzdys. 

IMG_4142.JPG
2021 11 30
Paaiškėjo 12 pretendentų į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 12-os kūrėjų, pretenduojančių gauti 2021 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Iliustracija naujienai.png
2021 11 29
„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Nuo šiandien kiekvienas Lietuvos naujagimis gaus lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, pernai išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionalinis ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.

SetP Stanikas (Svajonė ir Paulius Stanikai).jpg
2021 11 29
Sveikinimas menininkei Svajonei Stanikienei jubiliejaus proga

Tarpdisciplininio meno kūrėja, kūrybinio dueto „SetP Stanikas“ narė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Svajonė Stanikienė šiandien švenčia 60-metį.

01.jpg
2021 11 26
Kultūros ministras pasveikino tarptautinės fotografijų parodos Paryžiuje dalyvius

Lapkričio 25 d. Paryžiuje atidaryta paroda „transitory. Photographs of Esch-sur-Alzette – Kaunas – Novi Sad“.

SK su Prancuzijos kulturos ministre.jpg
2021 11 25
S. Kairys: „2022-ieji atvers ypatingas galimybes Lietuvos ir Prancūzijos kultūriniam bendradarbiavimui“

Kultūros ministras Simonas Kairys lapkričio 24 d. Paryžiuje susitiko su Prancūzijos kultūros ministre Roselyne Bachelot-Narquin. Ministrai aptarė dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvas ir artėjančio Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus kultūros srityje.  

Dainiaus Labučio.jpg
2021 11 25
Bus pristatyta galimybių studija dėl Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos

Gruodžio 3 d. 9.30 val. bus pristatomi galimybių studijos „Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos poreikio ir alternatyvų analizė“ rezultatai.

Vygintas.jpg
2021 11 23
Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius: vienas geriausių būdų kovoti su dezinformacija – užbėgti jai už akių

Buvusio JAV viceprezidento Huberto H. Humphrey‘aus vardu pavadintoje stažuotėje, kuri yra Fulbrighto mainų programos dalis, vienintelis iš Lietuvos dalyvavęs kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius sako, kad ši pandemija, deja, tapo puikia terpe plisti propagandai.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 28 Pirmyn