Vasario 16-oji Romoje paminėta Valstybinio Vilniaus kvarteto koncertu

Data

2022 02 17

Įvertinimas
0
vasario 16 foto.jpg

Švenčiant 104-ąsias metines po to, kai dvidešimt Lietuvos Tarybos atstovų pasirašė Lietuvos Valstybės Atkūrimo Aktą, skelbiantį Lietuvą suverenia valstybe, vasario 16 dieną Romoje skambėjo Valstybinio Vilniaus kvarteto styginių koncertas, vadovaujamas Dalios Kuznecovaitės. Koncerto vieta – Švenčiausiojo Jėzaus Vardo bažnyčia Romoje – buvo pasirinkta neatsitiktinai, čia yra ir Vilniaus vyskupo Jurgio Radvilos amžinojo poilsio vieta. 

Valstybinis Vilniaus kvartetas Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo su W. A. Mocarto, M. K. Čiurlionio, J. Karnavičius, A. Pärto, F. Latėno ir G. Verdžio kūrinių programa, kurią atliko Kristina Anusevičiūtė, Artūras Šilalė, Gleb Pyšniak bei Dalia Kuznecovaitė. 

Valstybinis Vilniaus kvartetas, nuo pat jo įkūrimo 1965 metais, garsėja savo aktyvia koncertine veikia, pelniusia prestižinius apdovanojimus visame pasaulyje. Ansamblis apkeliavo apie 50 šalių, kasmet surengdamas apie 80 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Kvarteto muzikantai koncertavo tokiose prestižinėse salėse kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, „Gewandhaus“ Leipcige, „Musikverein“ Vienoje, taip pat buvo garsių renginių bei vietų, tokių kaip Bregenco festivalis (Austrija), Bourlingsteris (Liuksemburgas), Mill Hill (Didžioji Britanija), Servantesas (Meksika), Ohajaus universiteto (JAV), svečiai bei dalyviai.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo koncertą Romoje organizavo Lietuvos ambasada Italijoje kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija bei Romos Švenčiausiojo Jėzaus Vardo bažnyčia.