exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-11 18:00 iki 2020-12-13 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Ukrainos Sumų mieste – pirmoji bendra Baltijos šalių meno paroda

Data

2019 05 15

Įvertinimas
0
Paarodos atidarymas_foto.jpg

Gegužės 14 d. Šiaurės Rytų Ukrainos Sumų mieste atidaryta Lietuvos, Estijos ir Latvijos dailės paroda „Baltijos simfonija“ iš Sumų Nikanoro Onackio dailės muziejaus fondų. Beveik pusės iš penkiasdešimties pirmą kartą viešai Sumuose rodomų darbų autoriai – lietuvių menininkai. Parodos lankytojai gali išvysti šeštajame–aštuntajame dešimtmečiuose sukurtus Arvydo Šaltenio, Mildos Kulikauskienės, Romualdo Kuncos tapybos, taip pat Vytauto Jurkūno, Aldonos Skirutytės, Jono Kuzminskio, Domicelės Tarabildienės, Samuelio Rozino grafikos darbus.

Pristatydama parodą muziejaus direktorė menotyrininkė Nadežda Jurčenko paminėjo, kad šių meistrų kūryba posovietinėse šalyse visada buvo traktuojama kaip Europos demokratinio meno pavyzdys. Kūryboje minėti menininkai išsiskyrė novatoriškomis išraiškos priemonėmis, laisvesniu temų pasirinkimu, intelektine analize ir subtilia ironija. Didelės meninės vertės darbai nepraranda savo aktualumo ir mūsų dienomis, jie atspindi vaizduojamųjų menų raidą Lietuvoje, mūsų šiuolaikinės dailės ištakas.

„Baltijos simfonija“ – tai pirmasis bendras trijų Baltijos šalių meno pristatymas Sumuose. Parodos atidaryme dalyvavo trijų Baltijos šalių ambasadoriai Ukrainoje, Sumų srities ir miesto valdžios, visuomenės atstovai. Sveikinimo kalboje Lietuvos ambasadorius Marius Janukonis pažymėjo, kad Estijos, Latvijos ir Lietuvos tarpusavio solidarumo ir jų paramos Ukrainai dvasią atspindinti paroda puikiai papildo šiuo metu visoje Ukrainoje švenčiamų Europos dienų programą. Ambasadorius pridūrė, kad paroda simboliškai pažymi ir šiemet minimą „Baltijos kelio“ 30-metį.