Tomo Venclovos poezijos rinktinė pristatyta Berlyne

Data

2022 05 10

Įvertinimas
0
HORIZONTALI NUOTRAUKA_1200x627_2 kopija.png

Gegužės 9 d. Berlyne, pilnutėlėje „Haus für Poesie“ salėje, pristatyta Tomo Venclovos eilėraščių rinktinė „Variation über das Thema Erwachen“, kurią šiemet išleido leidykla „Hanser“. Eilėraščius vertė ir vakarą vedė vertėjas Cornelius Hellis.

Kaip įprasta vokiečiakalbėse šalyse, didžioji renginio dalis skirta eilėraščių skaitymams, tarp kurių poetas ir vertėjas kalbėjosi apie eilėraščių kultūrinius kontekstus, literatūrines ir vizualias referencijas, asmenines literatūrines patirtis, draugystes, įtakas ir korespondencijas.

Organizatoriai pasidžiaugė, kad tai vienas sėkmingiausių ir gausiausių šiemetinių renginių, į kurį susirinko svarbiausi kritikai, leidėjai ir literatūros institucijų atstovai. Gegužės 10 d. Vokietijos radijo kultūros programoje su T. Venclova surengtame pokalbyje šalia kultūrinių ir literatūrinių temų aptartos ir skaudžiausios aktualijos.

Gegužės 12 d.  T. Venclovos knygos „Variation über das Thema Erwachen“ pristatymas vyks Vienoje „Alte Schmiede“, gegužės 25 d. – Miunchene „Lyrik Kabinett“ ir Zalcburgo literatūros namuose birželio mėnesį.

Knygos pristatymus Vokietijoje organizuoja „Haus für Poesie“ ir „Lyrik Kabinett“ kartu su kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonyte, remia Lietuvos kultūros institutas.