Titas Antanas Vilkaitis – tarptautiniame paveikslėlių knygos festivalyje Brandenburge

Data

2022 06 29

Įvertinimas
1
foto.jpg

Tarptautinis paveikslėlių knygos festivalis „Bilderbuch“, nuo 2013 m. kasmet vykstantis Brandenburgo regione, pagrindinį dėmesį skiria Vidurio ir Rytų Europos vaikų ir jaunimo knygų iliustracijai. Svarbiausias festivalio renginys, kuriame šiemet dalyvaus ir Lietuva, vyksta rudenį, o ankstyvą vasarą jis pradedamas projektu ILLU BUSTOUR, kurio dalyviai autobusu keliauja po įvairias Rytų Brandenburgo žemės mokyklas ir vietos bendruomenes.  

Birželio 27–liepos 1 dienomis trys paveikslėlių knygų iliustruotojai Titas Antanas Vilkaitis (Vilnius), Yuli Kolomoeds (Kijevas) ir Marie Schwab (Berlynas) festivalio, kurio tema šiemet vaikų teisės, keliaudami po Brandenburgo mokyklas su mokiniais kuria paveikslėlių istorijas savo miesto ir šia tema, dėl karo tapusia  ypač aktualia.

Lietuvai festivalyje atstovauja T. A. Vilkaitis, sukūręs komiksų knygą „Santakos. Nežinomo Kauno istorijos“, kurioje pasakoja apie svarbias, bet mažai žinomas Kauno asmenybes. Viena kūrybinių dirbtuvių temų taip pat yra Kaunas. Su juo festivalio dalyviai supažindinami iš dar vienos miesto istorijos perspektyvos.

Lietuvos dalyvavimas festivalyje organizuotas bendradarbiaujant su kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonyte, parėmus Lietuvos kultūros institutui.

Oliverio Spatzo nuotrauka