Tarptautinėje konferencijoje – dėmesys romų lygybei ir integracijai

Data

2020 10 12

Įvertinimas
0
sare roma.jpg

Šiandien kultūros viceministrė Zita Bružaitė dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Vokietijos organizuotoje tarptautinėje aukšto lygio nuotolinėje konferencijoje „ES lygybės, įtraukimo ir dalyvavimo strategija iki 2030“. Šis renginys skirtas patvirtinti tolesnį įsipareigojimą stiprinti Europos romų lygybę ir jų integraciją tiek ES šalyse, tiek valstybėse, siekiančiose narystės šioje sąjungoje.

Kadangi šiemet baigiasi ES romų integracijos nacionalinių strategijų planas, šalys narės ir nevyriausybinės organizacijos buvo pakviestos diskutuoti dėl ateinančio 10-mečio prioritetų tokiose srityse kaip kova su romų diskriminacija ar romų dalyvavimo pilietinėje visuomenėje stiprinimas. Konferencijoje aptarta nauja Europos Komisijos iniciatyva, apimanti ES romų lygybės, įtraukimo ir dalyvavimo strategiją. Nuotolinėje konferencijoje dalyvavusios valstybės pristatė savo patirtis stiprinant romų įtrauktį, dalyvavimą visuomeniniame gyvenime. 

Savo pasisakyme kultūros viceministrė Z. Bružaitė akcentavo, kad Lietuva, kurioje gyvena apie 3 tūkst. romų, sėkmingai taiko romų integracijos strategiją. Ja siekiama skatinti toleranciją šiai tautinei mažumai, didinti jos įsitraukimą į švietimo sistemą ir darbo rinką, suteikti geresnę prieigą prie sveikatos paslaugų sistemos, sudaryti kokybiškesnes gyvenimo sąlygas, skatinti moteris dalyvauti viešajame gyvenime. Kaip to pavyzdį Z. Bružaitė išskyrė Tautinių mažumų departamento nuo 2016 metų įgyvendinamą projektą „Vietinės romų platformos – vietos savivaldos įtraukimas į romų integracijos procesą“.

„Lietuva siekia atverti romų kultūrą mūsų visuomenei, didinti jos narių toleranciją šiai tautinei mažumai, kovoti su romų diskriminacija. Kasmet romų kultūrinės iniciatyvos ir projektai sulaukia mūsų valstybės finansinės paramos. Be to, pernai patvirtinta Tautinių mažumų istorijos Lietuvoje reprezentavimo koncepcija. Tam, kad romams būtų grąžinta moralinė skola ir derama vieta mūsų kolektyvinėje atmintyje bei istorijoje, 2019 metais Lietuvos parlamentas rugpjūčio 2-ąją paskelbė Romų genocido atminimo diena“, – reziumavo viceministrė. 

Sare Roma nuotrauka