Tarptautinėje diskusijoje – žydų kultūros istorinės atminties ir šiuolaikinio meno ryšys

Data

2021 04 23

Įvertinimas
0
Ridikaite video still.jpg

Lietuvos kultūros institutas ir Šiuolaikinio meno centras pristato naują videoapybraižą „Žydų Vilnius dailininkės Eglės Ridikaitės kūryboje“. Miko Žukausko režisuotas pasakojimas kviečia pažvelgti į Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Eglės Ridikaitės kūrybą ir jos meninį būdą atverti sudėtingas temas. Tapybos ciklas „Mes svečiuose“, vaizduojantis archeologų atidengtus Vilniaus Didžiosios sinagogos ir pačios menininkės apčiuoptus sunaikintos šventovės erdvės fragmentus, yra vienas iš retų atvejų, kai Lietuvos šiuolaikiniame mene imamasi žydų istorinės atminties ir paveldo temos. 

Balandžio 28 d. įvyksiančią trumpametražio pasakojimo premjerą lydės tarptautinė diskusija „Žydų Vilniuje ir kitur: šiuolaikinis menas ir istorinė atmintis“, kurioje įžvalgomis apie šiuolaikinio meno kūrėjų įsitraukimą (ar jo stoką) formuojant žydų kultūros istorinę atmintį Vilniuje, Izraelyje ir Italijoje dalysis išskirtinės patirties turintys kultūros teoretikai, tyrėjai ir menininkai: architektūros profesorius Amnonas Bar Oras ir menininkas Doras Zlekha Levy‘is (Izraelis), Vilniaus muziejaus vadovė dr. Rasa Antanavičiūtė ir meno istorikė prof. Adachiara Zevi (Italija). Renginio dalyvius kalbins kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, architektūros istorikė dr. Ūla Tornau. 

Pokalbio dalyvius į vieną ekraną sukvietė Lietuvos kultūros atašė Izraelyje, Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Renginio pradžia 19 val., diskusija vyks anglų kalba ir bus tiesiogiai transliuojama organizuojančių partnerių – ANU žydų tautos muziejaus, Lietuvos kultūros instituto, Šiuolaikinio meno centro – socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose. 

Transliacijos nuoroda