Tarptautinė konferencija „(Re)Placing Chernobyl“ Londone

Data

2020 05 15

Įvertinimas
1
Screenshot.png

Praėjus metams nuo pasaulyje pripažinto HBO mini serialo „Černobylis“ premjeros, gegužės 14 d „Zoom“ platformoje surengta diskusija sukvietė prestižinių Londono universitetų akademikus ir žinomus meno bei kultūros atstovus. Taip pat ir „Černobylio“ režisierių Johaną Rencką, už šį serialą pelniusį „Emmy“ apdovanojimą.

 „(Re)Placing Chernobyl“ gilinosi į iššūkius, atsiradusius siekiant perkelti Černobylio tragediją į televizijos ekranus ir ją tinkamai pristatyti XXI amžiaus publikai. Kaip galima paaiškinti netikėtą serialo populiarumą? Kodėl vieni naratyvai pateikiami žiūrovams, o kiti lieka istorijos paraštėse? Ar serialas „Černobylis“ gali padėti suprasti iššūkius, supančius atominę energetiką bei globalią pandemiją šiandien?

Diskusija taip pat aiškinosi serialo socialines, politines ir kultūrines pasekmes. Diskusiją įkvėpė ypač glaudus „Černobylio“ santykis su Lietuva – didžioji dalis serialo sukurta Ignalinos atominėje elektrinėje ir Vilniaus, ekrane tapusio Pripete, gatvėse, kurias miestiečiai filmavimo metu dalijosi su „Černobylio“ kūrybine komanda. „(Re)Placing Chernobyl“ aiškinosi, kaip serialo populiarumo sukeltas atominio turizmo antplūdis atspindi visuomenės informuotumą ir istorijos suvokimą, taip pat, ar atominis turizmas yra etiškas.

Diskusiją „(Re)Placing Chernobyl“, pažvelgusią į estetikos politiką, mokslo reprezentaciją televizijoje bei atominės tragedijos vietą kultūros, mokslo ir meno sankryžoje, organizavo Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, Menų ir humanitarinių mokslų taryba (AHRC), Kingstono Universitetas, Univesity College London (UCL) Fringe tyrimų centras, UCL Slavų ir Rytų Europos studijų centras (SSEES), kiti partneriai. Ši konferencija buvo suplanuota gyvai, UCL patalpose, jos dalyviams atvykstant į Londoną iš Lietuvos, Ispanijos bei JAV.

Prie diskusijos, kurią moderavo bei organizavo dr. Eglė Rindzevičiūtė, Londono Kingstono universiteto kriminologijos ir sociologijos profesorė, prisijungė beveik 450 žiūrovų, 260 iš jų buvo prisijungę „Zoom“ paskyroje ir aktyviai uždavinėjo klausimus dalyviams.

Diskusijos įrašas