Suformuota kultūros ministro Simono Kairio politinio pasitikėjimo komanda

Data

2020 12 28

Įvertinimas
6
Pastatas 4.jpg

Nuo šiandien, gruodžio 28 d., darbą pradeda kultūros ministro Simono Kairio politinio pasitikėjimo komanda. Šiandien viceministrų pareigas pradeda eiti Albinas Vilčinskas ir Vygintas Gasparavičius, netrukus prie jų prisijungs dar du viceministrai – Daina Urbanavičienė ir Rimantas Mikaitis.

D. Urbanavičienė nuo 2013 m. buvo Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė, yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė ir doktorantė, nuo 2019 m. – Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos valdybos narė, Vilniaus dailės akademijos tarybos pirmininkė, buvo menų festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorė, Vilniaus miesto tarybos narė, VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ programų direktorė, Šv. Kristoforo statulėlės laureatė. Viceministrės D. Urbanavičienės veiklos sritys bus profesionalusis menas, kultūrinė edukacija, e. kultūra, menininko statusas, valstybinė kalba, nacionalinės kultūros sklaida užsienyje ir tarptautinis bendradarbiavimas.

Sausio pradžioje viceministro pareigas pradėsiantis eiti R. Mikaitis – buvęs Kauno meras ir vicemeras, turintis patirties sprendžiant kultūros paveldo problemas savivaldoje. Jis kuruos kultūros paveldo apsaugos ir globos, atminties institucijų, kultūrinių rezervatų ir istorinio nacionalinio parko direkcijos bei kultūros paveldo skaitmeninimo sritis.

Nuo šiandien viceministro pareigas einantis A. Vilčinskas iki šiol dirbo patarėju Kultūros ministerijos kultūrinės edukacijos politikos grupėje. Anksčiau jis 7 metus vadovavo Kauno miesto savivaldybės kultūros skyriui, taip pat yra vadovavęs Kauno kultūros centrui, dirbęs Lietuvos liaudies buities muziejuje. Viceministro A. Vilčinsko veiklos sritys bus etninė kultūra ir nematerialus paveldas, mėgėjų meninė veikla, tautinės mažumos, regionų kultūros politika, kultūros prieinamumas išeivijoje bei istorinės atminties aktualizavimas ir įprasminimas.

Viceministras V. Gasparavičius yra tarptautinių profesionalaus atlikimo meno konkursų organizatorius, taip pat profesionaliojo scenos meno įstaigos „Natų knygynas“ direktorius. Jis kuruos autorių teisių, visuomenės informavimo politikos, kultūros ir kūrybinių industrijų, nevyriausybinio kultūros sektoriaus bei netiesioginės valstybės paramos kultūrai sritis, taip pat bus atsakingas už ES struktūrinės paramos ir valstybės investicijų programos sritis.

Pareigas taip pat jau eina ir ministerijos kancleris Rolandas Kvietkauskas. Iki šių metų spalio jis dvi kadencijas vadovavo Lietuvos kino centrui, anksčiau yra dirbęs kultūros ministro Arūno Gelūno patarėju, ėjęs ministerijos sekretoriaus, kuruojančio muziejų, bibliotekų, žiniasklaidos politikos, autorių teisių, leidybos klausimus, pareigas.

Kultūros ministro Simono Kairio atstove spaudai nuo šiandien tapo Viktorija Vitkauskaitė. 18 metų darbo žiniasklaidoje patirtį turinti V. Vitkauskaitė pastaruoju metu dirbo žurnaluose IQ ir „IQ Life“, taip pat dvejus metus yra dirbusi viešųjų ryšių srityje.