„Subtilu-Z“ koncertas Maskvoje vainikavo grupės turą po Rusiją

Data

2019 11 20

Įvertinimas
2
Subtilu Z Maskvoje.PNG

Jauno ir energingo kolektyvo „Subtilu-Z“ turas po Rusiją lapkričio 11–26 dienomis – bene pirmasis tokios apimties šiuolaikinio Lietuvos kolektyvo projektas šioje šalyje. Vaikinai jau sugrojo aštuonis koncertus, dar laukia penki pasirodymai. Turo geografija apima Sankt Peterburgą, Maskvą ir Jekaterinburgą su dar dešimčia apie šiuos didmiesčius išsidėsčiusių mažesnių miestų. Muzikantai atlieka Lietuvos kompozitorių kūrinius ir savo originalias kompozicijas. Jau publikuotose recenzijose „Subtilu-Z“ įvardijama kaip originali, ironiška, su lietuvišku akcentu muzikuojanti grupė, o patys atlikėjai džiaugiasi šilta publikos reakcija ir neslepiamu žiūrovų susidomėjimu, kurį ypač pajunta mažesniuose miestuose.

„Zariadjė“ koncertų salėje Maskvoje vykęs koncertas skyrėsi nuo kitų, nes „Subtilu-Z“ grojo kartu su dviem rusų kolektyvais – Rusijos saksofonistų kvartetu ir „Keturių Kvintetu“. Kiekviena grupė koncerte sugrojo po šešias kompozicijas. Rusų muzikantai rinkosi klasikos interpretacijas. Kai kurios jų buvo labai radikalios, pavyzdžiui, „Keturių Kvinteto“ atliekami M. Musorgskio „Paveikslėliai iš parodos“ buvo ne tik grojami, bet ir šokami. „Subtilu-Z“ pristatė tris kompozicijas bei D. Pulausko ir R. Rančio kūrinius. Ovacijomis sutiktas jau pirmasis kūrinys. Po kiekvieno kito pasirodymo plojimai tik stiprėjo. Grupės „Subtilu-Z“ repertuaras, žaisminga muzikavimo maniera ir nelengvai nusakomas džiaugsmingas laisvės pojūtis, kurį skleidžia kolektyvo muzika, padarė įspūdį ir rusų atlikėjams: koncerto finale skambėjo viena lietuvių grupės kompozicijų, kurią atliko visi trys vakaro ansambliai.

Grupės „Subtilu-Z“ turą po Rusiją organizavo fondas „Nacionalinė kolekcija“, vadovaujamas iš Vilniaus kilusios muzikologės Ingos Kutianskajos, padedant kultūros atašė Rusijoje Ingai Vidugirytei-Pakerienei. Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas.