2024-02-29

Štutgarte veikia personalinė Visvaldo Morkevičiaus paroda

Garsiojoje Elisabeth & Reinhard Hauff galerijoje Štutgarte vasario pradžioje atidaryta personalinė  Visvaldo Morkevičiaus paroda „Who art thou my vessel“, kuri veiks iki kovo 15 d.

Jau trečiojoje Vokietijoje V. Morkevičiaus personalinėje parodoje pristatomos fotografijos iš keturių skirtingų serijų, tad paroda gali būti vertinama kaip jaunojo menininko retrospektyva. Ankstyvajai fotografo vizualinei kalbai būdinga rodyti slepiant, atskleidžiant fragmentiškai, visai ar iš dalies ištrinant vaizdus.  Kompozicijos čia perregimos, spalvos dažnai išblukusios, negatyvai susilieja su pozityvais, šešėliai dažnai ryškesni už tai, ką atspindi, beveidžiai veikėjai įstrigę margoje migloje. Gili šių vaizdų melancholija dažnai yra varomojo jo kūrinių jėga. Naujesni menininko darbai drąsesni, aštresni, šiurkštesni ir persmelkti tirštos tamsos.

Didelio publikos ir labai palankaus profesionalių meno kritikų pelniusią parodą parengė Elisabeth & Reinhard Hauff galerija (parodą pristatantį tekstą parašė Paulius Andriuškevičius).

Parodos rengimą parėmė Lietuvos kultūros institutas tarpininkaujant kultūros atašė Vokietijoje Rasai Balčikonytei.

Daugiau informacijos

Elisabeth & Reinhard Hauff galerijos nuotrauka