„Spotify“ platformoje menininkę Liną Lapelytę kalbina žymus BBC žurnalistas

Data

2021 04 30

Įvertinimas
0
Copy of Lina Lapelytė © Andrej  Vasilenko.jpg

„Spotify“ platformoje jau galima klausytis įtraukiančio ir itin asmeniško menininkės, vienos iš Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje „Auksinį liūtą“ laimėjusio projekto „Saulė ir jūra“ autorių Linos Lapelytės pokalbio su žymiu BBC žurnalistu Joe Lynamu. 

L. Lapelytė su britų žurnalistu kalbasi apie savo kūrybą ir joje plėtojamas lyčių tapatybės, senėjimo bei nostalgijos temas. Išsamiame pokalbyje menininkė dalijasi asmeniškomis ir kūrybinėmis patirtimis gyvenant kitoje šalyje, menininkėms kylančius iššūkius derinant darbą ir motinystę, šiuo metu jai svarbius dainavimo kaip reiškinio tyrinėjimus, kitoniškumą, laisvę ir maištą. 

Pokalbį su L. Lapelyte organizavo Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje dr. Ūla Tornau su Lietuvos kultūros institutu. Šis pokalbis yra J. Lynamo pokalbių serijos „EUNICAST: susitikime su Europos vizionieriais“ dalis. 

Balandžio 8 d. Europos šalių kultūros atašė tinklas „EUNIC London“ pradėjo transliuoti tinklalaidžių seriją, pristatančią išskirtinius šiandien Didžiosios Britanijos kultūros lauke veikiančius europiečius, kurie dalijasi savo požiūriu į Jungtinės Karalystės kultūros scenos ateitį, dabartinę situaciją, pasakoja apie savo kūrybai įtakos turėjusius reiškinius bei neįtikėtinas savo gyvenimo istorijas. Lietuvai šioje aštuonių epizodų serijoje atstovauja ilgus metus Londone gyvenusi ir šiuo metu čia dėstanti kūrėja L. Lapelytė.

Andrejaus Vasilenko nuotrauka