Spektaklis „Geros dienos!“ pakerėjo Hamburge susirinkusią publiką

Data

2022 02 07

Įvertinimas
0
Geros dienos.jpg

Šiemet Hamburge vėl gyvai vykstantis tarptautinis teatro festivalis „Lessingtage“ šūkiu pasirinko gyvenimo šventimą, šventimą su menu ir už meną – „Celebration of Life“.

Festivalį pradėjo Kirillo Serebrennikovo „Juodasis vienuolis“, repertuare liksiantis iki pat teatro sezono pabaigos, o baigė vasario 5 ir 6 dienomis Vaivos Grainytės, Rugilės Barzdžiukaitės ir Linos Lapelytės spektaklis „Geros dienos!“, palydėtas audringomis publikos ovacijomis. Kasos aparato takeliu plaukiančių  nuolat tų pačių prekių monotonija, ritmingas, šimtus kartų per dieną kartojamas atsisveikinimas-palinkėjimas, išdainuojamas vienu ritmu su brūkšninio kodo pypsėjimu, kasininkių gyvenimo istorijos, persipynę tragizmas ir komizmas, preciziškas atlikimas ir režisūra iškart pakerėjo publiką, likusią ir po spektaklio pokalbiui su jo komanda.

Tarptautinį teatrų festivalį „Lessingtage“ Hamburge (G. E. Lessingas šio miesto nacionaliniame teatre 1767– 1770 m. dirbdamas dramaturgu parašė ir šiam žanrui skirtą veikalą „Hamburgo dramaturgija“) rengia „Thalia“ teatras, pristatantis įdomiausius Vokietijos ir užsienio spektaklius. Pernai „Geros dienos!“ dalyvavo ir tarptautiniame teatro festivalyje Heidelberge, tačiau dėl pandemijos buvo parodytas tik virtualiai.

Daugiau informacijos apie festivalį